Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen sulik? Nekem valók?...

Milyen sulik? Nekem valók? (Gundel, szent lászló. )

Figyelt kérdés

sziasztok.most vagyok 8.os.

szivesen jelentkeznék szakközépiskolába de gimnáziumba is. 4,5 tavalyi átlagom(benne van tessi 4..stb... )

szeretek emberekkel ismerkedni,pörögni,csinálni dolgokat,menni-jönni, kreativ lenni,nyelveket tanulni,segiteni,emberekkel foglalkozni....

szivesen lennék ...sok dolog érdekel: pszichólogia, müvészet,média, kommunikáció,nyelv,vendéglátás.....


szóval gondolkodtam Gundel Károly Vendéglátó és Idegenforgalmi Szakközépiskolán...01,02 tagozatán

és a Szent Lászlón(10.ker.) tömegkommunikácion vagy olasz tagozaton.... tudnátok még hasonló iskolákat mondani.. és ezekröl az iskolákról mik a véleményetek?

az elmondottak alapján hova és minek (lennék jó) milyen iskolába menjek?


elöre is köszönöm :)


Bocsi, a sok kérdésért...fontosnak tartom a kivülállóknak véleményüket is....


2010. nov. 4. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szent lászlóba jártam, közösség szempontjából csak ajánlani tudom! emlékszem, már akkor szerveztek programot nekünk, mikor kiderült, kiket vettek fel, így már 8. év végén összeismerkedhettünk, sok buli van, tanulmányi kirándulás alap minden évben, plusz mindegyik évfolyamon van valamilyen verseny az osztályok közt, általában műsort kell csinálni, vagy valami mellett kampányolni az egész iskola előtt, de ezekben az a lényeg, hogy nagyon összehozzák az osztályt. elég sok bolondság van, az biztos :)

nyelvet tanulhatsz egy csomót, bár szerintem nagyon tanárfüggő, hogy menynire tudod majd jól

amúgy van több külföldi testvériskola is, vagy ők jönnek a lászlóba, vagy innen mennek oda sportversenyekre, van lehetőség diákcsere programokra, meg külföldi kirándulásokra is, de ezek általában nem túl olcsó

jah, meg vendégelőadók is előfordulnak, emlékszem h mikor odajártam, akkor pl volt egy japán csajszi a suliban, aki japán szakkört tartott, és tanítgatott írni, lehetett sushit kostolni, meg mindenfélét meg lehetett tudni a kúltúrájukról, főleg kézműves programokat csinált, szal nagyon érdekes volt


így hirtelen enyni jutott eszembe, imádtam abba a suliba járni, nekem egy szívfájdalmam van csak az ott töltött négy évvel kapcs: első három évben egy balfék volt az angoltanár, és borzasztó órákat tartott, a végén már nem si mindig volt rendes óránk vele, és ezzel úgy érzem megszívattak kicsit, de őt már elküldték a suliból.

2010. nov. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszod. amugy a neten sok jót olvastam róla.... föleg a programok miat ahogy te is mondtad..te emlyik tagozatra jártál?

nehéz bekerülni? szerinted engem felvennnének....

olasz nyelvielökészitöre állitolag a legkönnyebb bekerülni szóval arra gondoltam+ angolnyelvi-mozgókép médiaismeret.... bár 8 éve németet tanulok szóval nem tudom ..feltudnám-e venni a tempont :)

2010. nov. 4. 19:12
 3/6 anonim ***** válasza:

én spec rajzos voltam, az kicsit kilóg az átlagos szakokból, bár a tömkomosok is elég különcök voltak :)


2 éve végeztem, olaszra nem vlt könyű bekerülni....talán a németre legegyszerűbb, de nagyon hasonló pontok kellenek, amenynire tudom a legtöbb szakra

az én időmben még volt külön írásbeli és szóbeli felvételi, nem tudom, megvan-e még, azon is sok múlt, nemcsak az áltagon, am sztem felvehetnek vele, nekem 4,7-4,8 körül volt asszem, de a 4,5 is szép teljesítmény (sztem a készségtárgyakat nem nézik...)

2010. nov. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Hát én úgy tudom,hogy a tömegkommunikáció tagozatra nehéz bekerülni.Nekem is tetszik a Szent László csak engem max az olasz kéttannyelvűre venének fel...de ki tudja :) Végülis a Szent Lászlóval többet érsz mint a Gundelal...De ezt neked kell tudnod,hogy mi szeretnél lenni és így válassz sulit.Amúgy nagyon ismerős vagy te nekem a leírtak alapján :P Hogy hívnak?
2010. nov. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia :)

Én voltam a Szent Lászlóban nyílt napon, és nagyon-nagyon tetszett. Biztos, hogy első helyen fogom megjelölni, és mivel én is 8 éve németet tanulok, a németes tagozatra gondoltam. A tömeg kommunikációssal csak egy baj van, hogy ugye angol az 1. idegen nyelv, és ha nincs elég gyerek aki eddig németet tanult, akkor nem lehet a németet haladó szintről továbbvinni. A nyílt napon az összes tagozatot részletesen bemutatták, és a tömeg kommunikációsról azt mondták, hogy van saját tévéműsoruk, szoval a műsort mindig el kell készíteniük. Ami azzal is együtt jár, hogy néha estig is bent kell maradni, vagy hétvégén is be kell menni forgatni. Ezeket egy ottani tanár mondta. De ajánlom neked hogy jelöld meg a sulit, mert nagyon jó! Én eddig csak jó dolgokat hallottam róla. Am most a darus-ba járok( az is német kéttannyelvű suli)

Te melyik suliba jársz?

2010. nov. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

lászló nagyon jó:D

olaszra járok és imádom :D

2010. nov. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!