Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valóban így alakul a 11.osztály?

Valóban így alakul a 11.osztály?

Figyelt kérdés
Bocsánat kérdésemért, de nem igazán tudom biztosra, hogy mi fog velem történni. Jelenleg tizedikes vagyok, emelt angol szakon vagyok gimnáziumban. Az a tervem, hogy nyár végén leosztályozódom belőle és előrehozottan megcsinálom az érettségit, aztán 11-12. osztályra fel szeretném venni a töri faktot. Érettségin pedig 5.tantárgynak gondoltam a digitális kultúrát. Jól értelmezem, hogy így nem lesz nekem se biológia, se fizika, se földrajz, se kémia, hanem csak egy összevont "természettudomány?" Illetve hogy így igazából nem is lesz számomra megerőltető? Köszönöm előre az esetleges válaszokat!:)

tegnap 19:25
 1/2 anonim válasza:
100%

"Jól értelmezem, hogy így nem lesz nekem se biológia, se fizika, se földrajz, se kémia, hanem csak egy összevont "természettudomány?""

Ez honnan jött?


"Illetve hogy így igazából nem is lesz számomra megerőltető?"

LoL

tegnap 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 SZTANN ***** válasza:

Hogy a te iskoládban milyen tantárgyak vannak a 11-12. évfolyamon, azt leginkább csakis ott, abban a gimnáziumban tudják neked elmondani. Nagy valószínűséggel az iskola honlapján vagy nyilvános dokumentumaiban is megtalálhatod. Ha mindez nem világos, akkor az sem baj, ha a felsőbb éveseknél érdeklődsz, mire számíthatsz.

Ha angolból előrehozott érettségit tervezel ennek a tanévnek a végére, akkor azt az angol tanárodnál kell megtudni, hogyan lehetséges, és annak megfelelően készülni rá már mostantól.

Egy előrehozott érettségi után még semmi más nem változik a 11. és a 12. osztályban, amilyen tantárgyakat tanítanak, azt kell tanulnod. Természetesen felvehetsz 1-2 faktot, későbbi terveid szerint.

Ha te végig tanulod a digitális kultúrát, azt tervezheted ötödik érettségi tárgynak.

Az érettségin mindenkinek 5 tantárgy kötelező (angol és dig.kult. - ez kettő), a magyar, történelem, matematika szintén kötelező érettségi tantárgy. Eddig stimmel.

De mindezek semmit sem változtatnak azon, hogy te egy gimnázium tanulója vagy, aki minden kötelező tantárgyat KÖTELES végig tanulni.

(Az előrehozott angol miatt esetleg felmentést kapsz angolból - nem nagy előny, mert el fogod felejteni). Minden tantárgyból normálisan kell jegyeket kapni, évvégi bizonyítványt szerezni.

HA az iskoládban LÉTEZIK a 11. és 12. évfolyamon komplex természettudomány tantárgy, és ha te azt választHATod, akkor valóban megszabadultál a felsorolt tárgyak tanulása alól. Elvileg ilyen tanterv elképzelhető. De ezt csak ott helyben, személyesen tudod meg, és egyáltalán nem biztos, hogy ez abban a gimnáziumban most és a következő tanévekben így működik. (Pl. ehhez a tantárgyhoz megfelelő végzettségű tanár szükséges, és legalább egy tanulócsoportnyi diák ...).

Gondolom, egyetemi továbbtanulást nem tervezel, mert ahhoz kicsit szűk ez a skála. Nem "megerőltető" , viszont igencsak szegényes.

tegnap 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!