Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akinek a középiskolás matek...

Akinek a középiskolás matek nem megy, annak az egyetemi sem fog?

Figyelt kérdés

Nem megy a középsulis matek, hülye vagyok hozzá. De szívesen mennék egyetemre, de pont egy elég matekos szakra, programtervező informatikára.

Megpróbáljam, vagy inkább jobb, ha most elengedem?


ma 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
9%
öcsémre szegényre pont idén sóztak rá egy ilyen programozós bandát, hogy tartson nekik valami matekos tárgyat... nem emlékszem mi lett volna a leadandó anyag, de azt tudom, hogy a százas számkörben összeadást és nullával nem osztást egy hónapja nem tudja megugrani a csoport... ne aggódj a képességeid (hiánya) miatt, ma már értelmi fogyatékosok is diplomázhatnak, mert ugye különben nem is számítanának embernek. az egyetem nem szellemi kihívás, csak legyen gyomrod benyalni az összes fontos embernek.
ma 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Inkább próbálj meg matekot nem igénylő szakra gondolni. Ha viszont az informatika érdekel, annak a gondolatköre alapvetően matematikai gondolkodásmódot igényel. Tehát ebbe feküdj bele, lehetőleg segítséggel. Azért vagy "hülye" hozzá, mert korábbról valamit kihagytál, a matek pedig alapvetően egy hierarchikus tárgy. Tehát az első feladat megtalálni, mit és miért nem értesz. Azt gyorsan pótolni (megérteni, nem bemagolni). Ettől nem megy, ettől mnem lesz benne sikered, tehát ezért kellően utálod (vagy legalábbis bemagyarázod ezt mint mentséget).


Ne tanulj olyant, amit nem értesz, mert az életed egy romhalmaz lesz.

ma 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem érdekel más szak az informatikán kívül, sőt azon belül is csak a programozás.


Megérteni úgyse fogom sose, bemagolni valamennyire be tudom, de három nap múlva azt is elfelejtem.

Binomális tétel, múlt hétvégén tanultam meg, ma reggel arra se emlékeztem, eszik-e vagy isszák.

Hatványazonosságok, megtanultam őket, gyakoroltam, de még mindig bizonytalan vagyok bennük, és egy sima zárójel is teljesen összezavar....

ma 17:58
 4/4 A kérdező kommentje:

Alap dolgok mennek ki a fejemből, törtek összeadása egész számmal, tudom, csak mindig bizonytalan vagyok benne.


Ott egy azonosság előttem anégyzet minusz bénégyzet... 10 percig nézem, de sose jönnék rá, hogy egy azonosságot látok, csak ha megnézem a megoldást.

ma 18:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!