Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent az amikor egy...

Mit jelent az amikor egy egyetemi tanár azt mondja órán hogy "én nem politizálok, engem nem érdekel a politika", ez szerintem nem igaz, valakire csak szavaz, és azért mondja ezt mert nem meri felvállani a a véleményét?

Figyelt kérdés

ma 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"ez szerintem nem igaz"


Szerintem meg igaz. Na most akkor mi van?

ma 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy elmegy szavazni?


"Én nem politizálok" azt is jelentheti, hogy az előadáson nem említi meg a politikát, mert nem az adott tantárgyhoz kapcsolódik. Minek kéne egy egyetemi tanárnak elmondania a diákság füleinek a politikai hitvallását?


Engem sem érdekel a politika, de mindig elmegyek szavazni, viszont a politikáról soha nem beszélek. Van véleményem, de megtartom magamnak. Senkit sem akarok meggyőzni az igazamról.

ma 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De szakpolitikai temában oktat... A maga intelligenciájával azért elmondhatná a szakpolitikai kérdésben a véleményét.(Szerintem)
ma 18:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha szakpolitikai témában oktat, akkor nem szabad véleményt mondania. Objektívnek kell maradni ezért csak a tényeket szabad közölnie
ma 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm értem
ma 19:05
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

60%-os részvétel mellett ennyire hihetetlen, hogy valaki ne szavazzon?


Lehet, éppen azért nem teszi, mert szakember, és átlátja, mekkora vicc ez.


Másrészt meg az egész jelenthet pusztán annyit, hogy órán kerüli a politizálást, ő szakmai szempontokat tárgyal.

ma 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem azért hihetetlen mert a környezetemben a gyerekeken kívűl mindenki tud dönteni abban, hogy kire szavazzon. Az mas kérdés hogy lusta/nem ér rá/elutazik ezért nem megy el.
ma 22:12

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!