Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Más iskolákban is ennyire...

Más iskolákban is ennyire ellenzik, hogy a szülő kapcsolatot tartson a tanítókkal, be menjen az iskola épületébe?

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődik, hogy szülőin kikötötte a tanár, hogy neki fontos a magán élete ezért nem adott semmilyen elérhetőséget, van egy közös messenger csoport, ahol értelem szerűen egyes témákat nem szeretnének megosztani a többi szülő előtt. A másik lehetőség a kréta, ahol szintén vagy válaszolnak vagy nem. Itt megjegyzem az osztályban a többi szülő is felháborodott szerintem jogosan mert volt akinek 1 hónapja nem válaszoltak krétán. Az iskolai telefon süket nem elérhető.


A mai napon igazgatói kikérővel nem engedték el a gyereket hamarabb az iskolából ami miatt elkéstünk egy nagyon fontos helyről, a tanár válasza, hogy elnézést de nem figyelt... Ez nekem nem vigasz.


Évi 2 szülőin amit tartanak nem sok dolgot lehet megoldani és év közben is adódhat olyan probléma ami esetleg azonnali megoldást igényel.


Nem tudom mennyire jogos kérés/felháborodás ez, vagy tényleg kizárhatnak ennyire az iskolai nevelésből? Nyilván megértem, hogy egyesek miatt muszáj némileg korlátozni ezeket, de ennyire?


Mi a megoldás erre?


ma 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
A szülök ahhoz voltak szokva, hogy a tanárokat zaklatták mindenféle hülyeségekkel. Nálunk az iskolában évente 2-szer volt szülői, azon túl csak egyeztetett időpontban mehetett be a szülő. A kapu zárva volt. A tanár a muunkaidején kívül nem köteles rendelkezésre állni. Ami fontos, arról értesül a szülő. A többi meg csak picsogás.
ma 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A tanároknak kell lennie fogadóórának (igény szerint heti 1 beszélgetést simán fent kéne nekik tartani erre). Ezt igazgatóval meg lehet beszélni, hogy ez a helyzet, oké a tanárnő nem akar elérhetőséget adni, de biztosítson 1 alkalmat, amikor el lehet érni munka alatt. Oda kell bemenni, ha valami van. Részben igaza van az elsőnek. Sajnos vannak szülők, akik este 6-8-kor írogatnak, hívogatnak, vagy óra alatt.. Azt viszont nem értem, hogy miért nem azt a gyakorlatot folytatja, hogy megadja a számát, és délután 2 és 4 közt kereshetnek xy napokon. És máskor nem venné fel.
ma 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Amikor én voltam iskolás be mehettek a szülők, volt telefon esetleg munkahelyi telefon szám amin el lehetett érni, ugyanis adódhat olyan családi helyzet amikor muszáj elérni a tanítót. Nyilván nem azt mondom, hogy zaklatni kell, én legalábbis soha nem tettem és azt is megértem, hogy nekik is van este, hétvége, szünet, de a napi kapcsolattartás egy általános iskolában elengedhetetlennek kéne legyen. Fogadó óra szülőin kívül van évente 2 alkalommal ezen kívül csak rendkívüli esetben kérhető. Én amin lehet megjelenek mert ilyenkor adódik alkalom elmondani azokat a dolgokat amik a gyereket érintik. Heti fogadó óra nincs, már a havinak is nagyon örülnék, vagy egy e-mailnek amin 1-2 órán belül választ kapok persze azzal a pár szülővel együtt akik rajtam kívül részt vesznek ezeken az eseményeken.
ma 20:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!