Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaza lehet az angoltanáromnak...

Igaza lehet az angoltanáromnak, ha ezt állítja?

Figyelt kérdés

3-as vagyok angolból, 11.oszzályos tanuló vagyok jelenleg.

Az angoltanárom a múlt héten fennhangon közölte nekem, hogy ha ejtek egy nyelvtani vagy ragozási hibát akkor az közokirat-hamisításnak minősül.

Ez igaz, vagy ha nem, miért àllította?



Nem vagyok jogész, sem jogász. De kissé fèlek, hogy akár rendőrségi ügyem is lehet.



Köszönöm a segítséget!



ma 11:30
 1/9 A kérdező kommentje:
A kérdésért előre is bocsájnatot kérnék Mindenkitől. Bizonytalan vagyok
ma 11:30
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Bocsi de ugye ez valami kisegítő iskola?
ma 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Lecsap a TEK. Maga az angol király küld megszálló csapatokat.
ma 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Bocsájnatot...

Miért kell angolul tanulni annak, aki magyarul sem tud?

ma 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Tanár úrnak ajánlanék egy beutalót a pszichiátriára.
ma 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
5-ös, nem hinném hogy a tanárral van a baj...
ma 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%
Ha a tanár valóban ezt mondta, akkor vele is. Az összes internetes újságíró börtönben lenne.
ma 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy egy tanár ilyet mondott. Maximum egy külföldi űrlap kitöltésének és aláírásanak a kapcsán szokták ezt mondani csak az értelmiségi nem érti...
ma 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

A tanárod túloz, emellett túl nagy hangsúlyt fektet a nyelvtanra. Főleg angolban.


Egy átlagos nyelvhasználó ritkán kerül olyan helyzetbe, hogy jogi relevanciával bírjon a fogalmazás pontossága. Én elég jól elvagyok, leginkább angolul, de jogi, büntető, rendőrségi eljárásban az első dolgom lenne, hogy tolmácsot kérjek.


Az angolt amúgy is közvetítőnyelvnek használja a világ, a litván eladó a Németországban élő albán pékségében angolul fogja közölni az árat a magyar Gastarbeiterrel, ha a magyar nem tud németül.


Lehet nagyon magas szinten beszélni angolul, és egy ilyen helyzetben mégis félreérteni a másikat, egyszerűen azért, mert túl bonyolultan fejezed ki magad, és így a másik nem tud téged követni. Nem mindig a legcizelláltabb fogalmazás a leginkább célravezető.


Meg kell magad értetni, és meg kell értened azt, aki angolul szól hozzád. Ez nagyon ritkán múlik a nyelvtanon.

ma 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!