Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pontosan hogy működik az...

Pontosan hogy működik az egyetemre való jelentkezés?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy elértem az adott pontszámot, akkor "automatikusan" bekerülök? Vagy lesznek még vizsgák/interjúk?

ma 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Bár 8 év távlatából már sok minden homályba vész, meg az egészet anyukám intézte nekem, de leírok 1-2 dolgot, hátha még helytálló.


Nekem az egyetemre a felvi.hu-n kellett jelentkezni, ugye mindenféle adatokat kitölteni, hivatalos dokumentumokat, bizonyítványokat feltölteni. Abból számolják a pontokat.

Engem mindenhova felvettek. De csak az egyikre jelentkeztem, nyilván.

Külön utólagos vizsga / interjú nem volt. Csak postán küldtek ki levelet, benne ilyen eligazító jellegű szöveggel, meg a kezdeti Neptun belépési adatokkal.

ma 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos helyeken van alkalmassági vizsga, motivációs levél, de alapvetően ha eléred a pontszámot, bent vagy.
ma 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem automatikusan kerülsz be, a hallgatói jogviszony a beiratkozással jön létre.

Néhol vannak egyéb vizsgák (pl. alkalmassági, portfólió készítés), de ezeket neked kell megnézned, hogy a megjelölt szakodon/egyetemeden kérnek-e valamit és mi a határidő rá.

ma 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahol van alkalmassági, interjú vagy bármi az még a ponthatárok húzása előtt van. Ha pl következő szeptemberben akarod elkezdeni az egyetemet akkor decemberben tudsz majd jelentkezni és február közepe a határidő. Ha jelentkeztél olyan helyre ahol van pl orvosi esetén személyes interjú a jelentkezési határidő után majd értesítenek hogy mikor és hol lesz, erre is kapsz majd pontot ami a felvételi pontszám része lesz. Miután ezek a plusz körök lementek illetve az érettségi időszak is lehet júniusban egyszer sorrendet módosítani vagy egyetemet, szakot törölni. Júliusban pedig amikor kihúzzák a pontokat jó esetben egy szakra felvesznek. Ha az első helyen megjelölt szakon pl 400 a ponthatár és neked 400 vagy magasabb akkor bent vagy, már csak menni kell beiratkozni augusztusban (vagy online intézni). Ha neked 399 pontos van akkor ez kiesett, ugyanez van utána a második helyen szereplő számmal, ha a ponthatárt életed bent vagy ha nem akkor megy tovább a listád.


"Engem mindenhova felvettek. De csak az egyikre jelentkeztem, nyilván." - Ez szerintem félreérthető, mert hiába éri el vki mind a mondjuk három szakon a ponthatárt amit bejelölt, ha a sorrendben az első helyre felvették már nem dönthet hogy hova akar menni, az elsőre fel van véve a többire úgymond már nem érvényes a jelentkezése.

Úgyhogy onnan hogy a ponthatárok ki vannak hirdetve kérdező csak annyi van hogy beiratkozol arra a szakra amire felvettek, onnantól biztos a helyed ott már.

ma 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!