Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Előfordulhat olyan, hogy a...

Előfordulhat olyan, hogy a nappali tagozaton szombaton is van óra?

Figyelt kérdés

Júniusban kaptam kézbe az éretsségi bizonyítványomat, a jelentkezést pedig februárban adtam be az Egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetemre.

Szeptember 9-én indultunk először, azóta csak hétkoznapon vannak órák, viszont egy ismerősöm említette, hogy nappali tagazaton nekik a DE-én kétszer volt szombaton is tanítás, két évvel ezelőtt.

Itt ez még nincsen egyelőre benne az órarendemben, de elképzelhető?



szept. 16. 20:53
 1/6 A kérdező kommentje:
A hibákért előre is elnézést Mindenkitől🙏. Csak nem régen értem haza busszal.
szept. 16. 20:54
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

igen, ugyanis vannak áthelyezett munkanapok...

Két éve a március 14-et március 26-án kellett ledolgozni; az október 31-et pedig október 15-én.

szept. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
DE-n van hogy szombaton iratnak vizsgát/ZH-t mert akkor van szabad a számítógépes terem ehhez. Ugyanez speciálisabb laborokkal, ha akkor van hely, akkor mennek.
szept. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt van, amikor a szombaton munkanap, másrészt egyes fakultációkat van, hogy kénytelenek akkor megtartani (órarendi ütközések, vagy pl. gyakorló terem felszabadulása végett).


Ha a tárgyfelvétel már lezárult (szerintem lassan már mindenhol), akkor az órarended már fix, egyedül annak járj utána, hogy a munkaszüneti napokat pótoltatják-e (nálunk például nem) a megadott szombatokon.

szept. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is vannak olyan tárgyak (jellemzően inkább választhatók), amiket tömbösítve tartanak meg szombati napokon. Ilyenkor előre jelzik, hogy az adott tárgy X napon (egy előre megadott szombati nap) reggel 8-tól 16-18 óráig lesz megtartva. Főleg amúgy teremhiány miatt szokták ezt csinálni, vagy ha olyan óráról van szó, ami több évfolyamot is érint, ezért nehéz lenne a hétköznapokba úgy beilleszteni, hogy mindenkinek megfelelő legyen az időpont.
szept. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ki melyik Egyetemre jár?

tegnapelőtt 08:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!