Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan alapíthatnék sulit?

Hogyan alapíthatnék sulit?

Figyelt kérdés
Nagy álmom, hogy a barátnőmmel felnőttkorunkban sulit alapítsunk. Ha valaki szeretné szívesen mesélnék róla, de most nem ez lenne a fő kérdés. Hanem az, hogy ehhez mik kellenének. Na jó. Világosan. Milyen képesítés, hova menjek, mit kérjek, hova pályázzak, milyen jogszabályok, követelmények, mik vonatkoznak rá stb. MINDENT szívesen olvasok ezzel kapcsolatban, és minden választ előre is köszönök!

szept. 11. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Engem érdekel a dolog. Leírhatod privátban.

Az biztos, hogy nagyon sok pénz kell hozzá, mert csak úgy állami intézményed nem lesz, így csak magánt tudsz alapítani.

szept. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Egy magániskola megalapításához mindenekelőtt rengeteg pénz kell. Még akkor is, ha csak bérlitek majd az épületet, mert a bérleti díjat és a kauciót előre ki kell fizetni, a tantermeket pedig be kell rendezni, hogy az Oktatási Hivatal oktatásra alkalmasnak ítélje a körülményeket. Szerintem mai árakon minimum 100 milliós induló tőkével kell számolni. Persze lehet alapítványt létrehozni, de pénz akkor is kell, és saját erő nélkül nagyon-nagyon nehéz összekunyerálni egy ekkora összeget. Ki adna ki pénzt egy, még el sem indult iskolának? Amíg a pénzügyi háttér nincs megteremtve, fölösleges álmokat szövögetni.
szept. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2- Köszönöm a válaszod! Egyetértek. Kicsit megijedtem az összegtől, de úgy vagyok vele, azért megpróbálom. Szerintem viszont nem fölösleges álmokat szövögetni, elég motiváló tud lenni.
szept. 11. 23:08
 4/4 SZTANN ***** válasza:

JOGSZABÁLYOK ismerete, sok tapasztalat (oktatási szakértő igénybevétele), rengeteg tárgyi feltétel, sok pénz - ráadásul kellenek jó kapcsolatok a "hivataloknál". Nem hinném, hogy itt erre kielégítő választ kaphatsz, ez a társalgás nem erre való.

Pl. nem árt, ha valami hasonló magániskolával saját tapasztalataid vannak, és annak vezetőjével, alapítójával jó kapcsolatod van.

Ehhez nem elég NAGYOT ÁLMODNI.

szept. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!