Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ország legjobb egyeteme a...

Az ország legjobb egyeteme a Debreceni egyetem?

Figyelt kérdés

szept. 9. 05:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs egyértelmű válasz. Nem minden hogy melyik karát hasonlítod össze. Van az egyetemnek több kara, nyilván az egyetemek azonos kaarait van több értelme összehasonlítani. Egyik egyetem egyik kara lehet jóval elismertebb itthon, míg a másik intézmény esetében egy másik kar. Vannak talán a Hvg-nek kiadványai, amik különféle szempontok alapján hasonlítják össze az egyetemeket. Illetve különböző nem csak mo-i intézményeket jegyző listák is elérhetők.

Hvg listáján 3. helyen van:

[link]

Ezen a nemzetközi listán pedig 2. helyen van (mármint a magyar intézmények közül):

[link]

szept. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van.


Én a biológiát ezért végeztem az SZTE-n és most Pszichológián vagyok a KRE egyetemen.


Összességében az ELTE szokott kijönni az 1. Első helyen. Ott viszont elvileg a Jogot tanítják magas színvonalon.

szept. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Az egyik legszarabb. Fideszképző.
szept. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon szimpatikus hogy a kínai liu testvérek is itt tanulnak.
szept. 10. 14:44
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4# Nem véletlenül.
szept. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

4 ne ez alapján válassz egyetemet. Milák Kristóf is az Óbudai Egyetem székesfehérvári campusán tanul. Az Óbudai nagyon jó egyetem mérnök oktatásban, de a gazdasági szakjai elég gyengék.


Tényleg fontos lenne tudni mire mész. Orvos, fogorvos, gyógyszerész szak színvonalas, ahogy hallottam az infó szakok is. Egészségügyben a Semmelweis és az SZTE leelőzi minden szakon. Gazdasági szakokat illetően is vannak erősebb egyetemek. Mérnök képzésben szintén jó. Tanáriban is. A jog se rossz, de össze nem hasonlítható egy ELTE-vel vagy Pázmánnyal. Mezőgazdasági képzései is jók. Szakfüggő, de összességében 5 és 10 között van a legjobb magyar egyetemek rangsorában.

szept. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak iróniából írta a kérdező példának a Liu testvéreket, vagy ha nem akkor nagyon gáz van nála is. A Liu testvérek a kíniai kommunista párt és a fidesz eggyüttműködésének köszönhetően kerültek a debreceni egyetemre, mivel Kósalali véletlenül pont a korcsolya szakág vezetője, ezért kézenfekvő volt, hogy az ő általa is kontrollált debreceni fidesz egyetemre kerüljenek a hazaáruló srácok, akik a nagyobb lóvéért cserébe szemrebbenés nélkül elárulták a szülőhazájukat és Kínába igazoltak azok után, hogy a fidesz százmilliókért kinevelte és dotálta őket a magyar adófizetők pénzén.
szept. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!