Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes-e nekem továbbtanulnom...

Érdemes-e nekem továbbtanulnom így, vagy sem?

Figyelt kérdés

Sajnos matematikából gondjaim voltak a gimnáziumban, ezért fel is lettem mentve belőle, viszont a 2 idegennyelvből, magyar nyelv és irodalomból meg történelemből ötös voltam, az utóbbi kettőből specen voltam, és szerettem is őket. Így gondolkodtam még régebben, hogy tanár lennék, de gondolkodtam a történészen is, sőt jogi egyetemen is. Hát igen, csak eltántorít mindegyiktől az, amit hallok róluk mostanában: a történész végzettséggel, ahogy hallom alig lehet valamit kezdeni, sőt szinte semmit. A tanárok munkája nincs megbecsülve, keveset keresnek stb, szóval ettől ezért hátráltam meg. A jogiról meg mostanában azt hallom, hogy rengetegen vannak jogászok, és van aki nem is talál munkát ezzel a végzettséggel...

A közszolgálati egyetemet is néztem, de arról pont itt azt láttam, hogy az államtudományi karon lévő képzésekkel alig lehet valamit kezdeni... Úgyhogy jelenleg nem tudom, h érdemes-e egyetemre mennem, vagy inkább tanuljak valami szakmát, bár ötletem sincs milyent...

Kicsit kétségbe is vagyok esve, hogy merre tartson az életem, pont ezért is hagytam ki egy évet, mert nem akartam elhamarkodott döntést hozni. Külföldön gondolkodtam még elkeseredettségemben, és bár ott nem keresnék keveset, mégis valószínűleg nem szeretnék örökké hotelszobákat takarítani, és ha visszajönnék onnan, itt csak érettségivel nem kapnék olyan munkát, amit szívesen csinálnék is.



szept. 8. 04:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
61%

#6 Igen, Ped. 1-ben bruttó 10 ezerrel, Ped. 2-ben pedig bruttó 17 ezerrel. Micsoda gazdagság. :D Mindezt úgy, hogy pl. a Ped. 2-be történő minősülés 40 ezerbe (és plusz munkába) kerül, és már nem automatikus. Úgyhogy nem magától emelkedik az a fizetés.

A 8 hét nyári szünet pedig nem feltétlen annyi (intézményenként/tankerületenként változhat, van, ahol 6 hét), és más munkahelyekkel ellentétben itt egyáltalán nem akkor veszed ki, amikor akarod. Előszezonos/utószezonos nyaralások így kilőve, ahogy év közben szinte bármilyen egyéb szabadság is. Én idén összesen 3 napról rendelkezhettem.

De légyszi, sorold még, miért olyan jó ma Magyarországon pedagógusnak lenni. :)

szept. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
84%
10 nemcsak 1 hétig. A középszintű szóbelik július első napjáig eltartanak középiskolában. Plusz beiratkozások, kiiratkozások, átvételek, különbözeti vizsgáztatások is rájönnek. Képzeld amúgy 3 :D
szept. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
70%
10 és nem egy hétig, hanem 1 adott napon egész nyáron. Anyósomék iskolájában ez pl szerda volt most nyáron. Nem tudom milyen iskolában tanít apád, ahol 1 hétig vannak bent júniusig, utána augusztus utolsó hetéig nincs benne élet. 1 napot minden héten kötelező bent lenni.
szept. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
61%

#8 358 ezer nem "nagyon jó" fizetés, a diplomás átlagbér közelében sincs.

#10 Július 8-tól augusztus 21-ig voltunk sokan szabadságon. Az 6 hét, egész pontosan 31 munkanap volt.

"Táboroztatni nem kötelező, ha pedig vállalják önként a tanárok, plusz pénzt kapnak érte, nem is keveset."

Egy extra forintot nem kaptam érte. Ha arra a hétre is szabadságot vettem volna ki (ami a másik lehetőség volt), nem maradt volna a többi iskolai szünetre, amiket viszont kötelező kivenni.

Egyébként nem teljesen egységesek a szabadságok. Vannak olyan helyek, ahol nem tanárok, de szintén pedagógus státuszban dolgozók egész nyáron bent vannak váltásban (pl. néhány szakszolgálatnál).

Attól még, hogy van egy példa a családodban, nem ismered minden pedagógus munkáját és életét, és arra sem látsz rá, milyen plusz szabályokat hoz egy-egy intézmény vagy tankerület.

szept. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
19%
A tanároknak most fognak fizetést emelni úgy hogy ha esetleg humán tárgyak vonzanak érdemes tanári szakot választani ők azonnal el tudnak helyezkedni egy töri BA diplomával jóval nehezebb annak ellenére hogy nem egy könnyű szak.
szept. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%
Engedjétek már el ezt a fizetés emelést. Igen, folyamatosan emelik. 2012-ben kerestek kb 80 ezer forintot, most 2024-ben már 300 körül. Ha matematikailag nézed, majdnem 4x-es emelés, de 2024-ben hogy lehet megélni 300 ezerből, pláne ha valaki fiatal és tervben lenne házat venni, elköltözni albérletbe, családot alapítani? Mindig emelkedik a fizetés, de sajnos nem az inflációval egyenes arányosságban.
szept. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Senior Séf ***** válasza:
46%
Az utóbbi 20 évben boldog-boldogtalan egyetemre ment, hogy még 5 évig ne kelljen dolgoznia, így aztán iszonyatos túlkínálat van diplomásból. Ennek megfelelően szakember meg nincs.
szept. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
17 mert jobbára férfimunkák a jól fizető szakmák. A kérdező meg ahogy kivettem, lány. Na női burkoló, asztalos, festő, segédmunkás nem igazán van, nem is női alkatra szabott munkák ezek.
szept. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
#17 Nehogy azt hidd hogy mindenki alkalmas szakmunkásnak. Én jobban szeretem az egyetemet mint a szakiskolát. Amúgy aki szakképzésben tanul annak a fele csak azért van ott mert sehova nem vették fel őket.
szept. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
19 sajnos igen. Plusz az ösztöndíjért. De mire kikerülnek, elég kóklár munkát adnak ki a kezeik közül, mert a szakmunkás bizonyítványuk is csak 2-es. Plusz ezekben az iskolákban nagyon sok a c type és a züllött ember, ami nem túl nagy motiváció a mindennapokban, aki nem születése óta az adott szakmunkát akarja csinálni, az ilyen közegben nem fog tudni haladni. De mondjuk a kérdező erősen humános beállítottságával szép is lenne elküldeni villanyszerelőnek vagy autószerelőnek, ahol rengeteg a fizika.
szept. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!