Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes-e nekem továbbtanulnom...

Érdemes-e nekem továbbtanulnom így, vagy sem?

Figyelt kérdés

Sajnos matematikából gondjaim voltak a gimnáziumban, ezért fel is lettem mentve belőle, viszont a 2 idegennyelvből, magyar nyelv és irodalomból meg történelemből ötös voltam, az utóbbi kettőből specen voltam, és szerettem is őket. Így gondolkodtam még régebben, hogy tanár lennék, de gondolkodtam a történészen is, sőt jogi egyetemen is. Hát igen, csak eltántorít mindegyiktől az, amit hallok róluk mostanában: a történész végzettséggel, ahogy hallom alig lehet valamit kezdeni, sőt szinte semmit. A tanárok munkája nincs megbecsülve, keveset keresnek stb, szóval ettől ezért hátráltam meg. A jogiról meg mostanában azt hallom, hogy rengetegen vannak jogászok, és van aki nem is talál munkát ezzel a végzettséggel...

A közszolgálati egyetemet is néztem, de arról pont itt azt láttam, hogy az államtudományi karon lévő képzésekkel alig lehet valamit kezdeni... Úgyhogy jelenleg nem tudom, h érdemes-e egyetemre mennem, vagy inkább tanuljak valami szakmát, bár ötletem sincs milyent...

Kicsit kétségbe is vagyok esve, hogy merre tartson az életem, pont ezért is hagytam ki egy évet, mert nem akartam elhamarkodott döntést hozni. Külföldön gondolkodtam még elkeseredettségemben, és bár ott nem keresnék keveset, mégis valószínűleg nem szeretnék örökké hotelszobákat takarítani, és ha visszajönnék onnan, itt csak érettségivel nem kapnék olyan munkát, amit szívesen csinálnék is.



szept. 8. 04:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%

Ha kell a matek, kezd el az elejétől tanulni és jó lesz majd.

Nem csak diplomával tudsz pénzt keresni, ezt sem felejtsd el. Szerintem nézd meg miből vagy jó és abba az irányba menj.

szept. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

#1: Matekból felmenteni csak diszkalkuliásokat szoktak, úgyhoz az a tanács, hogy a kérdező fejlessze fel magát matekból, téves feltételezésen alapszik. Egy diszkalkuliást nem lehet még az érettségi szintjére sem felhúzni.


A kérdező dilemmája sajnos meglehetősen jogos; nehéz matek nélkül olyan felsőoktatási képzésre menni, amelynek a végén anyagi megbecsülés várja az illetőt. Bár a jogász szakon nem annyira rossz a helyzet, ahogy írja: némi szerencsével igenis el lehet helyezkedni egy olyan munkahelyen, ahol a szamárlétra felsőbb fokain már jó fizetés ígérkezik. Minden pályába bele lehet bukni, ezért kockázatmentes pályaválasztás, amiről a kérdező ábrándozik, nincsen.

szept. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
45%

#2 de igen rossz a helyzet a jogászok körében, mert nagyon alacsonyak a fizetések és nehéz jó munkát találni. Jogon egyébként van közgazdaságtan ami matekos azért, szóval azt érdemes figyelembe venni.

Csak akkor válaszd a jogot ha nagyon elhivatott vagy, másképpen nem nagyon fog menni. Nagyon nehéz szak, rengeteget tanulni, nem is képes rá mindenki, és sokan motiváció hiányában is otthagyják.

A tanár egyébként nem rossz ötlet, mert eléggé megemelték a béreket, és idegen nyelvvel lehetnél magántanár is. Többszörösét keresnéd mint pl egy átlag jogász. A tanárra nagy a kereslet mostanában, a jogi pálya pedig telített.

De nem muszáj ragaszkodni az egyetemhez sem, ha elvégzel egy keresett képzést, azzal is tudsz jól keresni ha az a cél.

szept. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%

3 mindent elhiszel, amit a média kiönleszt magából? Egy kezdő tanár keres annyit, amennyiből egy átlag ember kényelmesen megtud élni. Addig, ameddig 25 alatti és szja mentes, utána viszont egyre kevesebbet. Igen, rengeteg a munkalehetőség, mert éhbérért kell tűrni, hogy úgy beszélnek veled, mint egy kutyával a tanárkollégák, igazgató, diákok, diákok szülei. Az mellett a szabadidőd elveszi a dolgozatjavítás, következő órákra tananyagkidolgozás, dolgozatkészítés. Ha valaki lelkiismeretes, akkor annál a stressz, hogy pl egy érettségizős osztályt jó eredménnyel érettségiztessen és az emelt faktos csoportja bekerüljön a kiválasztott egyetemre, ahol az is lehet 450+ pont kell. És sajna ígyis ugyanannyi lesz a fizetése, mint annak a tanárnak, aki telibe szrik az egész tanításra és utálja a diákokat. Rengeteg iskolában mérgező a légkör, nem véletlen keresnek szinte minden tárgyból oda tanárt, egy pályakezdő tanár 2024-ben átlag 2-3 évente intézményt vált, mert nem bírja a légkört.


Magánoktatásból lehet jobban meg lehet élni, de ott inkább diszlexiások, diszkalkuliások 2-eséért vagy pótvizsgán átmeneteléért küzdesz, kevesebb az, aki emelt érettségi miatt megy oda. És magánoktatás is úgy érdemes, hogy közoktatás mellett, mert 14-től érnek rá jobban az emberek, délelőtt senki. Vagy csoportos órákat tartasz, de azt meg a személytelenség miatt nem sokan szeretik. Nyelvtanárból Dunát lehetne rekeszteni, legalábbis angol, német. Nálunk 15 ezres településen van csak 4 db nyelviskola, iskolánként 5-6 tanárral. Online is rengeteg tanár van.

szept. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg a jogászoknál nem a fizetés lenne tulajdonképpen rossz, csak ismeretség nélkül nem tudsz elhelyezkedni jobb helyekre. Az ilyen polgármester, jegyző, közjegyző, ügyvéd elég protekciós állás, kell, hogy valaki csináljon neked egy jó marketinget, küldje hozzád a kuncsaftokat, hogy ismertté válj. Ha nincs minimum 1 ilyen körben dolgozó ismerősöd, akkor kitörölheted vele a segged. Ismerősöm Szegeden van jogász szakon, imádja, jó a gyakorlati helyek, jól fizet, de megmondták neki, hogyha végez az 5 évvel, nem tudják ott tartani, mert amin van, az aktív hallgatók számára fenntartott hely, végzett jogászok által betöltött állások már fullon vannak.
szept. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
15%
#4 nézd már meg a kezdő tanár bereket... Utána folyamatosan emelkedik. 8 hét nyári szünet, ami fizetett szabadság. Sorolhatnám.
szept. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%

6 folyamatosan emelkedik, ezt mondják már 10 éve. De az infláció is egyre magasabb. Lehet a mostani fizetés 10 éve sok lett volna, de most harmadannyit ér, mert 2020 után minden 3-4x drágább. 8 hét nyári szünet. Ja, meg a táboroztatás, pótvizsgák, június végéig szóbeliztetés. Utána meg adminisztrációk, osztályok tanmenetének kidolgozása.


Ne az orrodig láss és ne kapj be mindent, amit a média eléd tol, mert az egy nagyon kicsi szelete a valóságnak.

szept. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
43%
#7 hát azért még ígyis nagyon jó a fizetésük, infláció ide vagy oda.
szept. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%
Mihez képest jó? Arra, hogy ne haljanak éhen? Egy árufeltöltő jobban keres, mint ők. Ha már 5 évet le akar húzni egyetemen a kérdező, akkor ne tanárira menjen. 25 alatt jól keres, utána rosszabb lesz. Egy maga meg tudna élni, de ha gyerekeket akar majd eltartani, az mar kevés lesz.
szept. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
43%

#7 pótvizsgák, osztályzó vizsgák a szünet utolsó hetében vannak, + júniusban 1 hétig bent kell lenniük amikor a gyerekeknek már nem. 10-2=8. Tehát ezekkel együtt is megvan tisztán a 8 hét fizetett szabadság. Táboroztatni nem kötelező, ha pedig vállalják önként a tanárok, plusz pénzt kapnak érte, nem is keveset. Szóval nem vagy jártas a témában.

Édesapám tanár, tehát pontosan tudom mennyit dolgozik és mikor. Értek a témához veled ellentétben, inkább te látsz az orrodig. Nem a médiára alapozom, hanem arra amit a saját szememmel látok. Neked hány tanár van a családodban, megkérdezhetem?

szept. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!