Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes megpróbálnom átjelentk...

Érdemes megpróbálnom átjelentkezni már az első félévben?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok válaszát és tapasztalatát várnám, akik átmentek már ilyen átvételi folyamaton. Most fogom kezdeni az egyetemet SZTE anglisztikán, viszont valójában sokkal inkább az ELTÉre szeretnék menni. Megérné már most, az első félévben elindítani a folyamatot, van bármi esélyem az átvételre vagy várnom kéne inkább az év végéig?

szept. 5. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Várj egy évet, így esélytelen
szept. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
1 lezárt félév és 30 teljesített kredit kell továbbá, hogy legyen hely az elte-n.
szept. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 nikica88 ***** válasza:
100%
A lezart felev es kreditek melle a sulyozott tanulmanyi atlagot is nezik, ennek 4,01-nek kell legalabb lennie, illetve az ELTE csak ugy vesz at embereket, hha az adott evben oda is eleg lett vna a pontszamod.
szept. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
3 nemcsak az elte, minden egyetem minden szak. Újra kell felvételizni, ha azért nem oda mész, mert nem vettek fel. De ha felvettek volna, csak nem jelölted vagy nem elsőnek jelölted, akkor is 2 félév kell minimum, 1 után max önköltségesre vesznek át, 2 után van esély államira.
szept. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
4. hülyeségeket ír.
szept. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
5 nézz utána, okoska. Így van. Gondold már egy pénzügy-számvitel szaknál mindenkit felvennének Miskolcra 200 valamennyi ponttal önköltségesre, aztán rögtön átmennének a Corvinusra 440 ponthatáros szakra. Vannak szabályok az egyetemen.
szept. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

SZTEn idén kb 60 ponttal magasabb volt a ponthatár anglisztikára, mint az ELTEn, szóval azzal gond nincs, csak nem jelöltem meg mikor felvételiztem.


Arra gondoltam hogy mivel egy lezárt félév szükséges, lenne-e értelme mondjuk annak hogyha január végéig kell leadni az átvételi kérelmet akkor én letudom a vizsgáimat január elején és akkor már be is tudom adni.

De lehet tényleg érdemes lesz inkább várnom a teljes év végéig..

szept. 8. 23:44
 8/10 anonim ***** válasza:
7 akkor sztem x kreditet teljesíteni kell és átvesznek. Nézd meg a pontos számot. Talán 30-35 félévente. Ha az megvan és a pontod is meglett volna, akkor érdemes megpróbálni, felvesznek valószínűleg. De ilyenkor szeptemberben fullon van hallgatókkal az első évfolyam.
szept. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mint olyan aki az ELTE-re jár és több anglisztikás ismerőse van azt ajánlom inkább mellőzd, amennyiben nem szíved csücske a Shakespeare olvasás és mindenféle hülye témákról való esszé- és szónoki beszéd írás angolul. Én eddig semmi pozitívot nem hallottam róla. Nem tudom az SZTE-n milyen, de ha csak azért érdekel az ELTE mert "nevesebb", akkor szerintem maradj ott ahol most vagy. Hozzá kell tenni amúgy hogy ezeket Pesten hallottam, nem tudom hogy máshol milyen.
okt. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9. Máshol is ilyen. Az angol irodalom ismerete mindenhol téma.
okt. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!