Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Wesley iskolában a vezetőség...

Wesley iskolában a vezetőség tudta, hogy nagy a baj. Miért nem készítették fel a szülőket és az alkalmazottakat a legrosszabb forgatókönyvre?

Figyelt kérdés
Ha már nyár elején mindent tudtak, hogy be fogják zárni az oktatási intézményt, akkor miért verték át a szülőket és diákokat tudatosan? Az SNI diákok miért nem mentek át az EGYMI-be?
szept. 5. 03:12
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

Mert nem tudták, hogy be fogják zárni...


Évek óta voltak likviditási problémák, eddig mégsem zárták be az iskolákat.

szept. 5. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Az EGYMI-nek is végesek a kapacitásai. Ráadásul az iskolák nem ölik egymást az SNI-s diákokért. A többit meg leírta az előttem szóló.
szept. 5. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1, tudták.

A dolgozóik megint nem kaptak fizetést sem, nekem a főiskolán tanít ügyfelem...

És az állam átvette volna, Iványiék nem mentek bele.

szept. 5. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha tudták, ez a gond, akkor a szülőket miért nem informálták le a tavalyi tanévben? Egyébként más országokban a felekezeti, egyesületi iskolák az állami rendszerben vannak. Az állam ad a pedagógusoknak fizetést a tanügyminisztérium által. Az egyesületi speciális iskolák egy állami általános iskola alegységeként működnek. A fogyatékossággal élő diákok az állami iskolába vannak iratva, és az egyesülethez járnak oktatásra. Az ott tanító egyesületi tagok az állami speciális iskolában vannak alkalmazva, ugyanúgy állami béren, tanári fokozati vizsgákkal, egyenjogú jogokkal és kötelességekkel.
szept. 5. 08:05
 5/9 A kérdező kommentje:
A Wesley iskola 80%-a az EGYMI hálózatban lenne benne. Mivel a diákok 80%-a SNI diák, a többi 20% egy iskola alegységeként működne a Wesley iskola szárnya alatt, mint egyházi iskola, az állam által. Az ott tanító alkalmazottak az állam által fizetve lennének. Az épületet az állam kasszájából tartanák fent, az egyház beleegyezésével.
szept. 5. 08:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Az államnak ez nem érné meg. Éppen azért passzolta át az egyháznak, hogy egy nyűgtől megszabaduljon. Az egyház működteti a sulit így az állam spórol.
szept. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
SNI-s gyerek voltam. Diszkalkuliás vagyok, meg sánta. Most felnőtt vagyok, 115ös az IQ-m. Te tudod mit jelent az SNI fogalom, hogy minden ilyen gyereket EGYMI-be szeretnél küldeni?
szept. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, de amúgy EGYMI-funkciót is ellátott az adott oktatási intézmény.
szept. 20. 20:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem az összes iskolájuk volt EGYMI-s. Továbbá nem minden SNI-s értelmi fogyatékos, hogy EGYMI-be kelljen őket rakni.
szept. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!