Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor kell visszafizetnem az...

Mikor kell visszafizetnem az egyetem díját?

Figyelt kérdés
Kissé össze vagyok zavarodva. Egy szakon tanultam 2 évet, és ugyanezt a szakot most egy másik intézményben fejezem be. ELTE.ről PPK-n. Akkor most nekem azt a 2 évet vissza kell fizetnem, vagy sem? Mert hogy lesz diplomám, csak éppen máshol. Illetve mit jelent az, hogy "le is lehet dolgozni"? Hogy választhatom inkább azt? Vagy az 2019-ben megszűnt? Kérdeztem az email-en az OH-tól, de sokat nem segít a becopyzott szöveg...

szept. 4. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
átjelentkezés esetén szerintem nem kell
szept. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Nem kell semmit visszafizetni, de ha jól tudom, kell valahol jelezni az átjelentkezést. De az az opció is van még, hogy ledolgozod.
szept. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Átjelentkezni miért nem lehet?
szept. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mármint az átjelentkezés az fizetős, én úgy tudom. Nem?
szept. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem ÁT jelentkeztem, hanem ÚJRA, és így államiba tudtam maradni. Aztán a maradék tárgyakat meg felveszem, elvégzem, de az ELTE-t így otthagytam.
szept. 4. 21:52
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Az nem számít, ha egy képzést másik intézményben fejezel be, a lényeg, hogy diplomát szerzel a képzési időplusz két fél alatt, vagy eleve nincs is csúszás. A diploma szerzést követő 20 éven belúl az államilag támogatott félévekkel megegyező féléveket kell itthon ledolgozni. 1 félév 150 napot jelent a munkaviszony szempontjából. fizetni csak akkor kell, ha letelik a húsz év és nem dolgoztad le addigra a féléveket.
szept. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kösziii
szept. 5. 23:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!