Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha utólag teszek emelt érettsé...

Ha utólag teszek emelt érettségit, megválaszthatom, hogy melyik középiskolában szeretnék vizsgázni?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, az alap érettségim megvan, de szeretnék egyetemre jelentkezni, amihez kell 2 tárgyból emelt érettségi. Szeretnék a régi középiskolámban vizsgázni majd, van erre lehetőségem?

aug. 30. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Nincs.
aug. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Nincs, kijelölik az iskolát.
aug. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Elvileg ha az adott iskolában jelentkezel, akkor ott is vizsgázol. Viszont egyrészt az iskola nem köteles fogadni a jelentkezésed, ha már nem vagy a tanulójuk. Másrészt elég kicsi rá az esély (főleg ősszel), hogy pont a te volt iskolád rendezi meg mind2 emeltet, amire neked szükséged van. Ilyenkor ugyanis, a kevés jelentkező miatt, egy városban általában egy iskola van kijelölve egy emelt lebonyolítására (Budapesten talán kerületenként van egy, de ezzel nincs tapasztalatom) és közel sem biztos, hogy a számodra szükséges két tárgy ugyanabban az iskolában lesz megtartva. De amúgy ha mázlid is lenne és sikerülne valahogy elintézni a helyszínt, az se garantálná, hogy a te volt tanáraid fognak vizsgáztatni, pont azért, mert ősszel egy helyre van beosztva az összes tanár vizsgáztatni és így minden nap cserélődnek a bizottságok, szóval kb semmi értelme ezért küszködni.
aug. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
3, eleve nem az iskolában jelentkezik, felesleges volt ennyi írnod.
aug. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

#4: Ezt mégis hol írta? Mert szerintem sehol..

Ha személyesen bemegy valamelyik középiskolába, akkor neki is lehetősége van iskolán keresztül jelentkezni érettségire, csak mint írtam, az iskola nem köteles fogadni, ezért lehet, hogy lesz egy potya köre, de ettől függetlenül megpróbálni meglehet ha neki ez fontos, a lehetőség adott.

aug. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

5, ezzel kezdi...

Elvileg ha az adott iskolában jelentkezel, akkor ott is vizsgázol.

aug. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6: Mármint a kérdező hol írta, hogy nem az iskolában jelentkezik?

"eleve nem az iskolában jelentkezik"

Ez csak a te agyszüleményed, sehol sincs erre utaló állítás a kérdésben..

aug. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem tudtam, hogy működik az emelt érettségi vizsgáztatás, azt hittem, ez is minden iskolában van. Nem baj, ha nem oda kerülök, és nyilván nem is protekciót/jobb eredményt vártam, csak örültem volna az ismerős közegnek ennyi idő után. :)
aug. 30. 11:41
 9/10 anonim ***** válasza:
43%
Én tavaly előtt csináltam az emeltet, csak a várost lehetett bejelölni a jelentkezési lapon.
aug. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 SZTANN ***** válasza:
44%

Az emelt szintű érettségit eleve csak bizonyos iskolákban tartják, tehát nem választhatsz. Jelentkezni azonban egy akármelyik iskolában lehet, ők rendezik a továbbiakat.

Más kérdés a szintemelő, ami nem emelt szint, hanem csak a régebben letett, de gyengére sikerült eredmény megismétlése (hátha jobban sikerül), ez valójában rendes középszintű vizsga, amit bármelyik iskolában lehet tenni, ahová jelentkezel.

27 évesen nyilván már nem kötődsz a régi iskoládhoz, tehát akármelyik középiskolába mehetsz. Ott mindenről tájékoztatnak.

aug. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!