Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire illik elsőévesként...

Mennyire illik elsőévesként megjelenni az egyetemi tanévnyitón?

Figyelt kérdés

Károli Gáspár Református Egyetem tanévnyitójáról lenne szó, tulajdonképpen le van írva, hogy a részvétel nem kötelező, de mégis, gólyaként mennyire ajánlatos részt venni rajta?


Mert én legszívesebben nem utaznék fel csak azért az egyetemre, több óra az út, illetve valószínűleg más elfoglaltságom is lenne pont akkor, de a szüleim erősködnek hogy igenis illik, meg legalább találkoznék más szaktársaimmal.

Az tény, hogy gólyatáborba sajnos nem tudtam eljutni, így kb senkit nem ismerek az egyetemről. Viszont nem hinném, hogy pont tanévnyitón ismerkednék meg szaktársaimmal.


Szóval, ajánlatos lenne elmennem, tényleg hátrány lenne, ha nem mennék el elsőévesként? Vagy nyugodt szívvel kihagyhatom?



aug. 28. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Most szerzem a harmadik diplomámat. Soha egy ilyenen sem vettem részt. Szerinted a több száz diák közül majd pont figyelik, hogy kik vannak ott? A tanárok egy része még az előadásokon is magasról le.., hogy ott vagy -e, nem hogy egy évnyitón. Örülj, ha a gyakorlatokról egyáltalán megjegyzik a nevedet. Még ez se teljesen biztos. Az évnyitót megtartják, mert így szokás, de valójában a kutyát nem érdekli ki van ott.
aug. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vesztesz vele semmit ha kihagyod, szaktársakat se itt fogod megismerni
aug. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2 egyetemre jártam, sose vettem részt évnyitón és a szaktársaim sem.
aug. 29. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én se voltam soha évnyitón, és nem is nagyon tudok róla, hogy más ment volna. Egyszer hallottam annyit, hogy nagyon unalmas, a hallgatók közül nincs ott szinte senki egy-két buzgó HÖK-öst kivéve, de valószínűleg még a tanárok többségének is van ennél jobb programja, mert ők sem sorakoznak fel ilyenkor az évnyitón.

Szaktársakkal tehát nem itt fogsz megismerkedni, az teljesen biztos. Olyanokkal meg senki nem foglalkozik, hogy mit "illik". Ez egy egyetem. Felnőtt emberek járnak ide, ráadásul többszáz/többezer fő. Senki nem áll neki nézegetni, hogy ki hol van ilyenkor. Általánosságban is elmondható, hogy senki nem fog nyomon követni, a katalógusos gyakorlatokat leszámítva többnyire az sem érdekel senkit, hogy órákra jársz-e. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy nem is kell bejárni előadásokra, csak arra szeretnék utalni, hogy ez nem már nem a közoktatás, ide nem kiskorúak járnak kötelező jelleggel, hanem felnőttek, elméletileg önszántukból. Ha valami kötelező, annak jó oka van, és arra úgyis fel fogják hívni a figyelmet. De az ilyenekre, mint pl. az évnyitó teljesen felesleges elmenni.

aug. 29. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
6 évet töltöttem egyetemen, semmitkor nem voltam évnyitón. Nem is fogsz szaktarsakkal találkozni, mert itt nincs olyan, mint középiskolában, hogy osztályonként álltok stb.
aug. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
aug. 29. 12:39
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahova én jártam, ott minden szeptemberben több száz új elsős diák van... én egyszer voltam évnyitón, és akkor is a sok diák közül kb. 10 ha ott volt. :D
aug. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!