Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gólyaként hogy működik a...

Gólyaként hogy működik a tárgyfelvétel?

Figyelt kérdés
SZTE BTK-n fogom kezdeni az első évemet, és nem igazán értem a tárgyfelvételt.Kell-e nekem a rangsoros tárgyfelvétellel foglalkoznom, vagy majd beiratkozás után ráérek felvenni a tárgyakat? Azt tudom, hogy máshol úgy van, hogy csak beiratkozás után lehet hozzáférni a rendszerhez, de nem vagyok benne biztos, hogy itt hogy van.

aug. 23. 03:11
 1/4 anonim ***** válasza:
18%

Valószínűleg itt is csak beiratkozás után tudsz majd tárgyat felvenni, tekintve, hogy csak beiratkozás után tudod a státuszodat aktívra állítani, ami nélkül nem tudsz tárgyat felvenni.


A tárgyaidat minél hamarabb fel kell venned, hogy legyen esélyed a legjobb helyeket megszerezni. Ha valahonnan ledob téged a túljelentkezés miatt, akkor a következő körben gyorsasági verseny lesz a megmaradt helyekért, ami azért lehet kellemetlen, mert borulhat az egész órarend, úgyhogy ezekre nagyon figyelj oda.

aug. 23. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg itt is csak beiratkozás után tudsz majd tárgyat felvenni - mondjuk a legtöbb helyen előtte is lehet.


Kérdező, a rangsorolásnál pont tök mindegy, mikor veszed fel. Ráadásul világosan ott van a btk-s tásjékoztatóban: "A szorgalmi időszakot megelőző két hétben már lehetősége nyílik felvenni a kurzusait a Neptunban, tehát nem kell megvárnia a beiratkozást"

aug. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A rangsoros időszak alatt is felveheted őket. Esetedben a felvételi pontszám képezi a rangsor alapját. Más kérdés, hogy várhatóan nem lesz még minden kötelező tárgyad meghirdetve a jövő héten. Ettől nem kell megijedni, tárgyfelvételi időszak alatt bármikor kerülhetnek fel tárgyak (a versenyalapú felvétel idején is, szóval érdemes pár naponta ránézni).

Pont oda járok, kérdezz nyugodtan, ha vmi nem világos:)

aug. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem írtad a BTK-n belül milyen szak. Ha osztatlan tanári, akkor az iskola írja meg az órarended.
aug. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!