Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor hogy is megy az...

Most akkor hogy is megy az egyetemi beiratkozás?

Figyelt kérdés

Ugye a neptunban ki kell tölteni a beiratkozási kérelmet, azt ki kell nyomtatni és azzal kell menni beiratkozni. Eddig rendben. De nem kellene kiküldeniük egy "behívó levelet" is, amiben leírják a pontos időpontot és helyszínt, ahol meg kell jelenni?


A Neptun szerint a beiratkozási kérelem státusza még mindig "folyamatban" van.

Valamint nem is küldtek ki nekem semmilyen információt arról, hogy mikor kell beiratkoznom, mi a további teendőm.


Az Egyetem honlapján találtam egy olyan menüpontot, hogy "Időpontfoglalás beiratkozáshoz". Itt sikerült időpontot foglalnom augusztus 23-ra.


Azonban az Egyetem honlapján a tanév időbeosztása szerint a regisztrációs hét szeptember 09-től kezdődik.


Az lenne a kérdésem, hogy a beiratkozást a foglalt időpontban kell-e megtennem, vagy majd a regisztrációs héten kell?


Semmilyen információt nem olvastam arról, hogy az Egyetem honlapján kéne időpontot foglalni a beiratkozáshoz, azt magamtól találtam. Sajnos az Egyetemet nem tudtam elérni a kérdéseimmel kapcsolatban.


Kinek mi a tapasztalata, ilyenkor mi a pontos eljárás a beiratkozási időszakban? Gondolom minden Egyetemen egy kicsit másképp zajlik. Az Egyetem honlapján ennyit írnak róla:


"Beiratkozási eljárás: A felvettek behívó levelén megjelölt időpontban a hallgatók megjelennek az Oktatási és Képzési Igazgatóság megfelelő kari egységénél, és beiratkoznak az egyetemre."



aug. 22. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Gondolom minden Egyetemen egy kicsit másképp zajlik


Pont ezért kellett volna leírni, hova mész.

aug. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amikorra kaptál időpontot, akkorra kell menned.

A regisztrációs hét csak annyi, hogy akkor kell beállítanod az aktív státuszt a NEPTUN-on. Ha ezt nem teszed meg, automatikusan passzív lesz a féléved, tehát NAGYON FONTOS, hogy ezt ne felejtsd el (bár lehet, hogy nálatok első félévet egyébként sem lehet passziváltatni, de azért figyelj oda rá).

aug. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk (ELTE, Pázmány) a következőképp volt.


Augusztus végén volt a beiratkozás személyesen. A neptunban ezután az látszódott, hogy beiratkozott. Majd a regisztrációs időszakban neptunban ki kellett választani, hogy aktív vagy passzív-e a félév. Ezt nem csak beiratkozás után, hanem minden félévben meg kell tenni.

aug. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!