Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesterképzés felvételinél...

Mesterképzés felvételinél mennyire veszik véresen komolyan a ‘szakmai és motivációs beszélgetéseket’ és a teszteket? (Pü-számvitel terület)

Figyelt kérdés
Nagyon komolyan veszik vagy örülnek, ha valaki továbbtanul?

aug. 18. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, az Eltén pl piszok nehéz írásbeli volt felvételin, de gyanítom hogy a Corvinuson még sokkal nehezebb a felvételi vizsga. Az Eltén volt szóbeli is, az mondjuk tényleg csak egy beszélgezés volt (szerintem arra ment ki hogy jobban megismerjék a jelentkezőket)
aug. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A BME-ről esetleg hallottál valamit?
aug. 18. 17:12
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Az ELTE, ahogy az #1 irja, valoban nem konnyu, nem nagyon tudsz ra keszulni. Cserebe kb. barkit felvesznek, ha megnezed a ponthatarokat.


A Corvinuson kell +nemzetkozi vizsga mar, ha nem Corvinusos alappal jossz. Meg hat ott angolul irod a tesztet, mert penzugy/szamvitel mar csak angolul indul. Szoval ha nem angolul tanultad, akkor tud nehez lenni, cserebe ha bekerulsz rajossz, hogy sem az oktatok, sem a hallgatok nem tudnak normalisan angolul. 😁 De annyiban korrekt, hogy megadnak szakirodalmat, igy fel tudsz keszulni.


A bme meg emlitesre sem erdemes, ezen a teruleten tevekenykedo, igenyes embernek meg sem fordul a fejeben odamenni gazdasagi mesterre.

aug. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A BME olyannyira nem említésre érdemes, hogy ott is angolul folyik kizárólag az oktatás nappalin. Azért adtam meg a kulcsszavaknál, mert az érdekel, hogy ott hogyan folyik a felvételi, nem pedig a személyes vélemények. :D
aug. 18. 18:38
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Az, hogy angolul indul nappalin kb. semmit nem jelent, nem egyenlo a szinvonalassaggal. Ugyanaz mint a Corvinus, sem a hallgatok, sem az oktatok nem tudnak normalisan angolul.


Lehet, hogy a kulcsszavaknal ott volt a bme, de sem a kerdes sem a leirasban nem erezted a fontossagat. Ha a bme erdekel kifejezetten akkor ird be legkozelebb a kerdesbe, tok altalanos kerdest tettel ki.


Errol az altalad feltett kerdesrol tudomanyos disszertaciot vartal valaszul? Nyilvanvalo, hogy szemelyes velemenyeket kapsz. Ja, hogy nem tetszik… 😅

aug. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1: Végre valaki, aki nyilatkozik az ELTE pénzügy mesterről. Fiam oda jelentkezett, meg is írta, fel is vették. De ügye nem tudta eldönteni, hogy ez idén könnyű volt vagy sem. Az első rész neki azért lett szerinte rosszabb, mert eltolta az időt, a második rész-az esszé- viszont nagyon bejött neki.Mondjuk a ponthatáron nagyon meglepődtünk.
aug. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Valóban személyes véleményt vártam, relevánsat. Ha te jártál x helyre, akkor írj arról, de ha máshova nem jártál, akkor meg ne szóld le, mert nincs tapasztalatot. Nem gondoltam, hogy ezt még így külön magyarázni kell.

Az első válaszod felett konkrétan rákérdeztem az #1 válaszolónál a BME-re, szóval elég egyértelmű.🙂

aug. 18. 21:09
 8/9 anonim ***** válasza:
1.vagyok, a BME idén csak beadandót kért, legalábbis számvitel szakon, külőn vizsga vagy beszélgetés nem volt. Szerintem amúgy a BME is nagyon jó iskola, ha neked az szimpatikus, simán ajánlom
aug. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Komolyan veszik, különben miért lenne. De az, hogy "nagyon" meg "véresen" az relatív.

#3, #5 Miből derült ki, hogy az oktatók nem tudnak rendesen angolul? Nyelvtani hibák, rossz kiejtés vagy konkrétan mi?

aug. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!