Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elsőéves fizikus hallgatóként...

Elsőéves fizikus hallgatóként tudok menni régészeti kutatásokra szakmai gyakorlatra?

Figyelt kérdés

aug. 18. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Nem.
aug. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Mivel semmi köze a két tudománynak, emiatt nem annyira
aug. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%
Nem, sőt szívsebészeti műtéteken sem vehetsz részt, mivel semmi közöd az aktuális területhez. Bár ilyen kompetenciával te nem sokáig fogsz a fizika alapszakon melegedni járni az egyetem épületébe.
aug. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Geofizikai kutatásokat (magnetométer, földradar, elektromos ellenállásmérés) speciel csinálhatsz régészeti lelőhelyeken is. Ugye alapból van geofizika specializáció is az ELTE-n. Ehhez ajánlom a Magyar Nemzeti Múzeum Régészeti Intézetének a geofizikus munkatársait. Voltam náluk anno gyakorlaton, jófej emberek. De az ELTE Geofizikai és Űrtudományi tanszéken is foglalkoznak ezzel emberek, pl Lenkey László.


Ha konkrétan laborgyakorlat kell, akkor az első gondolatom egy pásztázó elektronmikroszkóp labor, ahol régészeti leleteken végeznek anyagvizsgálatokat. Ugye ez inkább (geo)kémia, de azért van köze a fizikához is a dolognak. Ezzel foglalkoznak a Csillagászeti és Földtudományi Kutatóközpont Földtani és Geokémiai Intézetében például.


Lehet más opciók is vannak, hirtelen ezek ugrottak be. A helyedben érdeklődnék a gyakorlat elfogadásáért felelős oktatónál, hogy mik az elvárások.

aug. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#3-as te még érettségizni se tudnál, mert neked az alapvető olvasás- szövegértéseddel nagyon nagy problémák vannak mert a kompetenciáimról sehol nem írtam xdd
aug. 19. 02:13

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!