Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyíregyházi egyetem, tesi...

Nyíregyházi egyetem, tesi felmentés?

Figyelt kérdés
Első éves egyetemista leszek, a neptunban 0 kredites kritériumtárgyként szerepel az általános testnevelés, viszont én általánostól kezdve fel voltam mentve mozgásszervi fogyatékosság miatt ( sántítok, gerinc és csípőproblémáim vannak ). Ezt az egyetemen is kérvényezhetem a szakértői véleményem alapján? Illetve kell e abból újat csináltatnom, ha azt használom, amit 16 éves koromban kaptam ( elvileg az a végleges, az van ráírva, tanulmányai befejezéséig érvényes, de most vagyok 24 éves ). Mi a menete a mentesítésnek? Elég lesz leadni a kérvényt + a szakértői véleményt? Ha megadják, ki kell e váltanom a tesit valami mással?

aug. 8. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egyedi módon szokták elbírálni, a tanszékvezetővel kellene megbeszélned.
aug. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
29%

A tanulmányi osztálynak írj e-mailt, mellékelve az orvosi papírokat!

Én, itt, nem írok neked felmentést.

aug. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy el tudod intézni, hogy megkapd a felmentést. Én is Nyíregyházán vagyok egyetemen, csak én nem a nyiregyi egyetemen, hanem mellette a debreceni egyetem etk részén és nekünk első évben az első tesi óra alkalmával volt egy megbeszélőnk a testnevelő oktatóval aztán ott akinek volt kínja baja az tudta jelezni.


Érdemes lehet magaddal vinni a papírokat, hátha ott is lesz ilyen megbeszélés.

aug. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Picit off, de hatalmas volt élőben látni/hallani.


Neves egyetem beíratkozása. A tornateremben asztalok, ahol körbe kellett menni, és sorban intézni ott a dolgokat, pl. a könyvtári asztalnál a könyvtári regisztrációt, a gyakorlatis asztalnál átvenni a felszerelés listát, a másik asztalnál a védőfelszereléseket, és így tovább. Na ott volt a tesis asztal, ahol a tesi rendet mondták el, és ott kérték a felmentő papírokat is. Sorra került egy láthatóan idősebb nő, mint később kiderült 50 éves, de 40-nek sem kinéző, 2. vagy 3. diplomáját szerző valaki. Mondja a tesis fickónak, hogy ő nem fog járni, mert sportol más helyeken, majd felsorolt pár sportot, amiket csinál, ilyen aerobick, úszás, kick box, futás,.... Erre a tanár közli, hogy ez nem így megy, kell igazolás. Mire a nő, szó nélkül, teljes nyugalommal, ott a tömeg előtt, levette a felsőjét, és villantott egy olyan testet, olyan kockás hasat, meg karokat, meg hátizmokat, mint valami fittmodel. Majd felöltözött, és tovább sétált. Nem is jött soha tesire.

aug. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!