Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi óráknál mit jelent...

Egyetemi óráknál mit jelent az, ha egy tárgy kötelezően választható? Miben különbözik a szabadon választható tárgytól? A képzés ideje alatt az összes kötelezően választható tárgyat teljesíteni kell?

Figyelt kérdés

aug. 5. 03:06
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Általában a kötelezően választható tárgyak szorosabban kapcsolódnak a kötelező tárgyakhoz és ezeknél komolyabban veszik a számonkéréseket, mint a szabadon választható tárgyaknál.

Nem kell az összeset teljesíteni, de meg van adva, hogy a képzés végéig minimum hány kreditet kell összeszedni kötelezően választható tárgyakból, hogy megkapd a diplomát.

aug. 5. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
1hez annyit tennek meg hozza, hogy kotvalbol tobb kreditnyit kell teljesiteni altalaban, mint szabvalbol. Szabval pedig barmi lehet, nem kell a kepzesedhez kapcsolodnia, pl orvosiskent felvettem toris kurzust a bolcseszettudomanyi karrol. Kotval pedig minden olyan, ami a szakkmhoz kapcsolodik, orvoslasi temaju.
aug. 5. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

1, nekem pl a kötválok pont nem kapcsolódtak a szakhoz. Volt pl filozófiából, szociológiából, tehát pont az általános tárgyakból.

A mostani szakomon meg nincs is.


Kérdező, a kötelezően választható csak annyit jelent, hogy megadott x (általában nem túl nagy számú) tárgyból adott kredit teljesítése kötelező.

aug. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%

Ahogy nekem magyaraztak egyszer regebben, a szabvalt ha folveszed de nem sikerul a kutyat sem erdekli, ezzel szemben ha folveszed a kotvalt de nem sikerul akkor tudtommal ujra fol kell vedd

addig mig nem mesz at. (Tehat kotelezokent fog "viselkedni" a targy) Tapasztalatom nincs ezzel mert soha egyet se vettem fol (debrecenben vegeztem 2022ben kozgazon)

aug. 5. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
4, a kötválból is választhatsz másikat, de ott jóval szűkebb a tárgyi lehetőségek száma. Több nem több tíz vagy száz, hanem néhány, általában azonos területhez tartozó tárgyból kell választani adott mennyiséget.
aug. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Egsetemenként lehet változik, a DE-IK-n így működik:

Kötelező: Ezek az alaptantárgyak, amik ide tartoznak, azok közül mindet meg kell csinálni.

Kötelezően választható: X kreditet kell belőlük teljesíteni, van belőlük kb egy tucat. Ez általában szorosan kapcsolódik a szakhoz

Szabadon választható: Ez bármi lehet. Tényleg bármi. Gombavizsgálattól kezdve, klasszikus zenehallgatáson át a csillagászatig minden. Ezekből kell a legkevesebb.

aug. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Kötelező: mindet fel kell venni.

Kötvál: megvan adva pl. 10 tárgy, abból pl. 7-et fel kell venni.

Szabvál: minden más, akár más karon is, 4-et pl. fel kell venni. Akár az is beleszámít, ha külföldre mész erasmusszal és szuahéliül tanulsz.

aug. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget :)
aug. 5. 11:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!