Akik a polgármesteri hivatalban dolgoznak, milyen iskolájuk van?
Figyelt kérdés
júl. 30. 16:29
1/2 anonim válasza:
Attól függ, hogy milyen pozícióban.
Nyilván a portásnak és a takarítónak nincs legtöbbször semmilyen különösebb végzettsége.
Hivatalosan a polgármestereknek sem kell, hogy rendelkezzenek bármilyen végzettséggel, akár 8 általánossal vagy anélkül is irányíthat egy települést. A nagyobb városokban általában rendelkeznek valamilyen felsőfokú képesítéssel, leggyakrabban valamilyen társadalomtudományi területen (legjellemzőbb a jogász vagy közgazdász diploma).
A jegyző a legmagasabb pozíció, ahol van elvárt iskolai végzettség: jogász vagy közgazdász mesterdiploma és jogi vagy közigazgatási szakvizsga kell hozzá.
A különféle adminisztrátorok/ügyintézők pedig pozíciótól függően az érettségitől a diplomáig valamilyen végzettséggel rendelkeznek.
2/2 anonim válasza:
Változatos, de nálunk (megyeszékhely) minimum egy diploma az általános. Érettségivel vannak páran közfoglalkoztatottként a munka törvénykönyve szerint, vagy köztisztviselőként ügykezelő minkörben, ők mind koordinációs és adminisztratív feladatokat látnak el. Az iktatáson is ilyen végzettségekkel dolgoznak. Takarítók, karbantartók, portás nyilván maximum érettségi, de ők is rendelkeznek nálunk valamilyen szakképzettséggel. Ügyintézői szinten, vagy az informatikán mindenki diplomás alap vagy mesterszinten. Csoportvezetők és a referensek még az a szakmai szint, aki ért ahhoz amit csinál ezért az adott területen minimum mesterszintű diplomás sok éves tapasztalattal. Tőlük feljebb a hivatalban osztály- és főosztályvezetői szinten a főépítész kivételével mindenki jogász, de a többségük szakvizsga nélküli. A külső tanácsadók, vagy olyanok, akikkel együtt dolgozunk, de nem hivatali alkalmazottak, őket az önkori foglalkoztatja és ők is többdiplomások. Az önkormányzatban a jegyző jogász, mindenki másnak a végzettsége irreleváns, mert csak kirakatszereplő és mosolyognia kell meg aláírni. Na meg persze szakkérdésekben dönteni faék egyszerű politikai megközelítéssel. Hát érdekes berendezkedés ez, meg kell hagyni... Persze egy kisebb városban, vagy községekben nem árt, ha az a pár ember aki a hivatalban dolgozik, mindenhez is ért, mert ott nincs akkora 3-400 fős gárda a teleülésvezetés mögött, mint nálunk. Ott inkább jellemző a szakirányú diploma, de a jogász végzettség a közszolgálatban általánosan befutó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!