Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BGE-n miért mentek le...

A BGE-n miért mentek le ennyire a ponthatárok?

Figyelt kérdés
Gyengült az Egyetem ? Már kevésbé éri meg odajelentkezni mint régen? Gazdaságtudományokra Pesten hova menjek?

júl. 29. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Hol látsz olyan jelentős különbséget?
júl. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Megváltozott a pontszámítás idén, ezért nagyon sok helyen csökkent a ponthatár. De ez nem azt jelenti, hogy könnyebb is volt bekerülni, vagy romlott a színvonal.
júl. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10%
Mert 0 a színvonal ott.
júl. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Az ELTE-n is minden szakon indult önköltségesen pótfelvételi, máskor 400 fölötti pontokkal általános eljárásban betelnek. Államin is 410 alatti pontok voltak, eddig 440-nel is aggódtak. Talán az szórhatja még jobban a népet, hogy nem minden emeltre jár 50 pont, csak törire és matekra. BGE-n is hasonló lehet a helyzet, ott nem ismerem a pontszámítást. De nem rossz egyetem, menj oda nyugodtan
júl. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
júl. 30. 11:31
 6/6 anonim ***** válasza:
88%

Írtam máshol is, de bemásolom ide is szívesen.


A válasz egyszerű. Az idei év ponthatárait nem lehet összevetni a korábbi év ponthatárival, mert teljesen megváltozott a pontszámítási rendszer. Persze, hogy "beszakadtak", hiszen a normál érettségik súlya csökkent, és az egyetemek teljesen máshogy osztogatják a pluszpontokat is.


Ne feledjük, hogy mostantól az egyetemeket egymáshoz sem lehet mérni, mert pl. ha X egyetem mindenre pluszpontokat szór a jelentkezőknek - arra is ha kék a szemük vagy nagy a fülük - akkor X egyetemen automatikusan felmegy a ponthatár, míg Y egyetem, ami a pluszpontokat sokkal szűkmarkúbban méri, látványosan alacsonyabbak lesznek. Vagyis pont a szigorúbb egyetemen lesz LÁTSZÓLAG könnyebb bejutni, hiszen alacsonyabb a ponthatár. Na igen, de azt az alacsonyabb ponthatárt sokkal nehezebb elérni, megugrani.

júl. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!