Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén miért lettek sokkal...

Idén miért lettek sokkal alacsonyabbak a felvételi ponthatàrok pl. Semmelweis-en, meg az összes orvosin, fogorvosin és az Állatorvostudományi Egyetemen?

Figyelt kérdés
Ez betudható, annak, hogy az idei emelt kèmia sokaknak 50% körüli lett?

júl. 24. 23:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem. A szóbelik és az intézményi pontok miatt van. Már nem jár automatikusan többletpont az emeltekért.
júl. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Aki 50% körüli emelt kémiát írt, azt nem nagyon tudott bejutni orvosira.
júl. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Azért, mert a korábbi években mindenki, aki ezekre a szakokra jelentkezett, automatikusan kimaxolta a 100 többletpontot a két emelttel. Az új felvételi rendszerben ez már nem járt, az intézményi pontokkal meg nem bántak ennyire bőkezűen.
júl. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Nekem például Semmelweisre csak 85 intézményi pontom gyűlt ki (C2-es angol myelvvizsga 40 pont és a szóbeli meghallgatásra 45 pontot kaptam).

A két emeltem 86% és 66% lett. A tanulmányi pontjaimnál 100 pontot kaptam az utolsó két évi osztályzatokra és 89 pontot a középszintűek átlagára.

Összesen 426 ponttal jutottam be.


Tavaly 15 ponttal több lett volna, vagyis 441 pontom lett volna. Akkor nem jutottam volna be... Szerintem idén annak is köszönhető, hogy valamivel kevesebben jelentkeztek és sokaknak 45 pontot sem adtak a szóbelin.

júl. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
#4 tavaly rekord magas pontszám volt, a sok jelentkező miatt.
júl. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Gratulálok neked 4-es!
júl. 25. 01:09
 7/11 A kérdező kommentje:

Akkor jövőre simán alakulhat úgy, hogy megint felugorhat akár 440 körülre a bejutás?


Ez nagy mértékben függ akkor a szerencsétől, a jelentkezők pontszámától?


Azért kérdezem, mert újra emelteznék és megpróbálnám a fogorvosit, mert ahova most felvettek oda 63 ponttal több pontom lett. Örülök neki nagyon, és ha nem sikerül bejutnom/átmennem elfogadom,

de nem érzem akkora kihívásnak a mostanit. Újra emelteznék inkább.


Mit gondoltok?

Újra visszaáll a nagyon magas ponthatár jövőre?

júl. 25. 08:34
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy felsőfokú nyelvvizsgával, maximális szóbelivel is "csak" kilencven intézményi pont járt az idén, az eddig automatikusan járó 100 pont helyett, ami a két kötelező emeltért járt. Így meg is van az a kb. 10 pont csökkenés, ami nagyjából mindegyik orvosi egyetemen látható.

Jövőre valószínűleg újra visszaállnak a magasabb pontok, mivel a diákok jobban felkészülnek az intézményi pontok kimaxolására.Ez volt a "próbaév", könnyebb az idén sem volt bejutni, hiába az alacsonyabb ponthatár. Aki az idén bejutott, tavaly is bejutott volna.

júl. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem, Köszönöm szépen.
júl. 25. 09:00
 10/11 anonim válasza:
100%
#8 mindegyik orvosin kb pont 20 ponttal csökkent nem 10
júl. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!