Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jövőre levelezőn szeretnék...

Jövőre levelezőn szeretnék Emberi erőforrás szakon tanulni a BGE-n, viszont érdekelne mekkora matematikai tudás kell a szak teljesítéséhez? Erről a szakról, milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
Már rendelkezem egy diplomával (csecsemő és kisgyermeknevelő) viszont ott matematika egyáltalán nem volt az évek alatt. Az alapműveletekkel (összeadás, kivonás, szorzás, osztás) nincs problémám. 2011-ben érettségiztem és a függvények nagyon nem mentek, a deriválásról meg a nevén kívül semmit sem tudok :D

júl. 27. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát az baj, mert a függvények nagyon kellenek. Ezzel kezdődik a gazdasági matek a bge-n. 1. félévben van felzárkóztató matek, 0 kredit, azt vedd fel. Ha nem megy, akkor járj különtanárhoz, mert nem fogsz átmenni egy matekos tárgyból sem.
júl. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy úgy általánosságban igaz ez, hogy ott nagyon kínlódanak ezen a szakon az emberek a matekkal. Rendszerint olyan emberek jelentkeznek oda, akiknek nem az erőssége a matek. Ugyanannyi a matek, statisztika mint az összes többi pszk-s szakon és ugyanaz a követelmény is, mint mondjuk egy pénzügy és számvitelen vagy gazdmenen. Gazdasági matekon tavalyelőtt nappalin!! elsőre az évfolyam 30% ment át (2 zh alapján), durván 50%!! még az aláírást sem tudta megszerezni.

Szóval jól gondold át, nem fognak átrugdosni, levelezőn sem.

júl. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor ez úgy tűnik felejtős lesz.
júl. 27. 17:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Első két félévben van matek, egymásra épülnek és elég combosak, az egyik analízis, a másik valszám. Nem kell zseninek lenni hogy teljesítsd a tárgyakat, viszont reál gondolkodásmód kell sajna. De a stat 1-2 is ilyen, nehéz tud lenni nagyon annak aki nem reálos
júl. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell félni tőle, ha eleget gyakorolsz és rászánod az idődet a tanulásra, gondolkodásra, akkor sikerülni fog. Én világéletemben 3-as voltam matekból, mégis elsőre 4-eseket kaptam ezekből a tárgyakból. Az ára az volt, hogy minden tananyagot alaposan feldolgoztam, e mellett néztem egy halom magyarázó YouTube videót és megvettem a gyakorlókönyvet, amiből csomó feladatot megoldottam.
júl. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt tudom mondani mint az utolsó. Nem vészesek ezek a tárgyak sem nappali, sem levelezőn. Mondjuk nem tudom hol csúszott el nálad a függvények nem értése.
júl. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!