Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik, ha egyetemen...

Mi történik, ha egyetemen valaki utolsó félévében harmadjára sem teljesít egy tárgyat, de az abszolutóriumot megszerzi?

Figyelt kérdés
Nyílván egy kötvál vagy szabvál tárgyról van szó. Ilyenkor is elbocsátják a hallgatót? És, ha le is diplomázik abban a félévben, akkor nem érvénytelenítik a diplomáját gondolom?

júl. 25. 19:58
 1/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, más egyetemen hogy van, de ELTE-n, ha valaki harmadik felvételkor sem teljesít egy tárgyat, akkor automatikusan elbocsátják.

Erre vonatkozik a kérdés.

júl. 25. 19:59
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kötválnál miért vesz fel háromszor valaki egy tárgyat, amikor többől lehet választani. Szabvált meg még inkább nem értem, szerintem ilyen nincs is, nem fordul elő. Abszolutoriumot nem tud úgy szerezni, ha nincs meg az összes kredit. ha nincs absz. akkor nincs záróvizsga és nincs diploma sem.
júl. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De megvan az osszes kredit, a kotval nem kell a diplomahoz.


Igazabol pont azert kerdezem, hogy merjek-e harmadjara felvenni egy kotvalt, amibol nem tudtam eddig vizsgazni, mert mindig kifutottam az idobol, vagy inkabb ne kockaztassak?

júl. 25. 20:29
 4/9 A kérdező kommentje:
csak szimplan erdekel a targy, es sajnaltam, h nem maradt ra idom
júl. 25. 20:30
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem venném fel, választanék helyette mást. Nehogy egy nem kötelező tárgy miatt kelljen kérvényt benyújtani.
júl. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amíg nem abszolválsz le, addig elbocsájthatnak. És amint megvan az összes szükséges kredited és elküldik az abszolvált üzenetet, már nem mehetsz másból vizsgázni.
júl. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Minek vacakolsz a tárggyal, ha már meg van az elvárt kredit. Ne csinálj ilyen marhaságot.
júl. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ha meg van az abszolutórium, nem vehetsz fel több tárgyat. (Legalábbis nekem amint megjött ez a neptun üzenet, tárgyfelvételnél azt írja, vagy ez is egyetemfüggő lenne?)


Amúgy ja, ha csak érdekel a tárgy jövőre kérdezz rá, hogy mikor tartják/menj be ha megteheted, vizsgázni nem kell

júl. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az SZTE-n a szabválra nem vonatkozik az, hogy ha nem sikerül harmadjára teljesíteni, akkor megszűnik a jogviszony.
júl. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!