Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vidéki jogi egyetemek közül...

Vidéki jogi egyetemek közül melyik ami nem a legnehezebb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Budapestet leszámítva nekem a kiszemelt jogi egyetemeim Szeged, Debrecen, Pécs, Miskolc.


Ezek közül melyik az ami könnyebb, nem szívatós? (Mint pl. Pesten a Károli...)

Nyilván nem könnyű egyik sem nem úgy értem, hanem, hogy ne szívassák a hallgatókat, stb.


Valakinek tapasztalata, aki ott tanul mondjuk?


Én a szegedivel szemezgetek.


Köszi a válaszokat, pacsi!



júl. 24. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Ezt ma már kiírtad egyszer, csak a Károlival.
júl. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Aha, persze ez a hobbim…
júl. 24. 23:49
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Nekem a Debbe tanul pár ismerősöm jogot. “Annyira” nem tartják nehéznek. Szóval én a Debrecent ajánlanám. Vagy talán még a Szegedet.
júl. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Mindenki jogi egyetem nehéz, tudni kell seggelni. A Károli még annyira nem is nehéz, inkább az Elte. Mondjuk a Pázmány és az Elte mellett a Károli egy vicc jogi egyetem.
júl. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik jogi egyetem nehéz*
júl. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is ahogy hallom, Miskolc és Debrecen. Szegedet és Pécset sokan “nehéznek” titulálják. Van ebben igazság?
júl. 27. 21:43
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Az ELTE és a Pázmány után mindegyik azonos nehézségű. Jogi egyetemek azonos színvonalúak. (Kivéve a Károli, az szr) Nem az számít hol végzed az egyetemet, hanem hogy hová lesznek kapcsolataid. Nálunk a helyi polgármester (Dunántúlon) gyerekét Miskolcra vették fel egyetemre, elvégezte, rögtön az egyik település közjegyzője lett. Volt osztálytársam nagyon keményen dolgozott egyetem mellett, summa cum laude végzett Szegeden, de senkinek senkinek, így nem tudott normális munkát szerezni. Mindenki azokkal a tervekkel vág neki a jogi egyetemnek, hogy ügyvéd vagy bíró lesz. Ez miatt telített a szakma, legalábbis ezen területei. Adójogászként például sokkal jobbak az esélyek, de ott ugye pénzügy is van keményen. Erre inkább NKE-s képzést ajánlanék, nem jogászt. Mindegyik egyetem elvégzésével ugyanott vagy, az, hogy milyen szinten tudod kihasználni a lehetőségeid, rajtad áll. Ha az a célod, hogy "könnyű" egyetemre menj, akkor ez nem a te pályád. Az élet sem lesz könnyebb, ha érvényesülni akarsz.
júl. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem az a célom, hanem az, hogy ne szívassanak halálra, mint ahogy az Eltén. Természetesen a leírtakkal tisztában vagyok, tudom milyen az elhelyezkedés.
júl. 27. 22:49
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Mindenhol vannak szemetebb vizsgázatók. És azért az ELTE-n is végez pár száz ember évente jogi karon, tehát ez a halálra szívatnak dolog nem stimmel.

Ilyen hozzáállással nem leszel sokáig bent.

júl. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!