Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt biológia érettségire...

Emelt biológia érettségire mennyi idő alatt lehet felkészülni?

Figyelt kérdés
5 évvel ezelőtt érettségiztem, most viszont elhatároztam, hogy szeretnék továbbtanulni, amihez kéne egy emelt szintű biológia érettségi. 5 év alatt azért elég sok mindent felejtettem. Hogyan tudnék felkészülni a vizsgára? Esetleg valami jó felkészítő könyvet tudnátok ajánlani? Előre is köszönöm a segítséget!!!

júl. 23. 01:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi energiát tudsz rászánni? Mik a korlátozó tényezők?
júl. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Úgy, hogy volt valamennyi alapom, 3-4 hónap alatt össze tudtam szedni emelten egy 60%-ot, ami nekem elég volt.
júl. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a Mozaikos könyveket ajánlom, plusz még az Oktatási Hivataltól a 9-10. osztályos tankönyveket. A fő kérdésedre pedig a válasz, ez függ attól is hogy milyen rendszeresen és alkalmanként mennyi időt tudsz időt fordítani a tanulásra. Egyébként egy év alatt hozható, bár nem mindegy az sem,hogy elég a 50-60%, vagy mindenképp 90% körül kell lennie.
júl. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék minél jobb eredményt elérni. Terveim szerint munka után, amikor van egy kis szabadidőm, akkor tanulnék. Csak régen ugye rutin szerű volt a tanulás most munka mellett nem olyan egyszerű
júl. 24. 01:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom, hogy munka mellett nyugodt felkészülés emelt kémiára 1 év biológiára szerintem elég 6 hónap is.


Bár ez az én tapasztalatom. Ekkor 19 voltam és azért hagytam ki egy évet, mert cserediák voltam, de legalább kint tanultam és úgy jöttem haza érettségire, csak az emelteket hagytam ki, így munka mellett következő évben csináltam meg azokat. Nekem annyi volt a szerencsém, hogy nem 5 évet hagytam ki, hanem csak 1-et.


De ettől függetlenül bárki esetében reális lehet az a 6 hónap emelt biológiára.

júl. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem májusig elégnek kell lenni. Ez egyébként egy jó teszt is. Mert, ha ne adj isten nem sikerül fényesen, akkor nem biztos, hogy a te utad a szak, amihez szorosan a biosz kell. Na, de nem akarok elvenni a kedved, sok sikert, mindent bele. Bioszférát ajánlom, plusz a mozaikos tankönyveket.
júl. 25. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!