Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha ua. egyetemen belül átjelen...

Ha ua. egyetemen belül átjelentkeztem másik szakra, és megkapom az átvételi határozatot, utána eldönthetem még, hogy beiratkozom-e oda vagy sem?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem, mégis maradnék a jelenlegi szakomon. A 2 szak amúgy átfed, az eddigi targyaim 90%át elfogadták. De mégsem szeretnék átmenni. Kérlek, kíméljetek meg az esetleges negatív véleményetektől.

Olvastam ezzel kapcsolatban a tvsz-t, de ez a folyamat így konkrétan nincs benne leírva.

Valakinek van tapasztalata ezzel, hogy hogy működik ilyenkor? Megtehetem, hogy mégsem iratkozom be oda, hanem folytatom az jelenlegit? Vagy inkább most kellene szólni, hogy ne vegyék figyelembe a beadott átvételi kérelmemet?



júl. 22. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Dönthetsz úgy, hogy nem iratkozol be az új szakra, de a régire már nem mehetsz vissza.
júl. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Miért nem mehetek vissza a régire? Nem iratkoztam ki onnan, még fennáll a jogviszonyom.

Nem csak akkor szűnne meg a jogviszony, ha az új szakra beiratkoznék?

júl. 25. 09:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert az átvételi határozattal automatikusan megszűnik a régi.
júl. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem csak akkor szűnik meg, ha beiratkozom?
júl. 25. 10:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem.
júl. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!