Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételi probléma, ezzel mit...

Felvételi probléma, ezzel mit tudok kezdeni? Át lehet jelentkezni, valahogy, vagy várnom kell egy újabb évet?

Figyelt kérdés
Figyelmetlenségből a jelentkezési helyeknél ugyanannak az egyetemnek egy másik városba kihelyezett központjába jelentkeztem. Nem értem, hogyan történhetett, hiszen többször is ellenőriztem az adatokat. Van ilyenkor valami lehetőség a felvételi pontszámok kihirdetése után az azonnali átjelentkezésre? Vagy ezt elcsesztem, és várhatok egy újabb évet? Komolyan nem hiszem el, hogy ekkora hülye vagyok...

júl. 15. 07:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez sajnos már így marad.
júl. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Ezt a beiratkozásnál tudod megkérdezni. Ha arra a helyre nincs túljelentkezés, tehát van még hely, akkor elvileg lehet rá lehetőség, hogy áttegyenek.


De az is lehet, hogy hiába iratkozol be, átiratkozni úgyis csak 1 év múlva engednek.

júl. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ouch
júl. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Komolyan nem hiszem el, hogy ennyire benéztem... Hely biztos lenne, annyira nem népszerű szak. De én is úgy tudom, hogy normál esetben 2 félév után lehet átjelentkezni. Viszont találtam egy ilyen szöveget a nyomtatványban:


(5) Az átvételről szóló kérelmet az illetékes TB-hez címezve a Tanulmányi Osztályhoz kell benyújtani. Az adott félévre

történő beiratkozáshoz a kérelmet legkésőbb a félév kezdetét megelőző 15 nappal kell benyújtani,

kivéve, ha az átvételét kérő hallgató azon a szakon, amelyen tanulmányait megkezdte, még egy félévet

sem teljesített. Ez utóbbi esetben a kérelmet őszi félév esetén legkésőbb szeptember 10-ig, tavaszi félév

esetén legkésŋbb február 10-ig kell benyújtani úgy, hogy az átvételi kérelem benyújtását az átvételét

kérő hallgatónak a mielőbbi döntéshozatal érdekében a benyújtással egyidejűleg elektronikus úton

jeleznie kell a tanulmányi osztály felé.


Viszont felette meg ezt írják:


A kapacitások figyelembevételével az a hallgató vehető át,

a) aki azonos képzési területre kéri átvételét, és

b) aki azon a szakon, amelyen tanulmányait megkezdte, legalább két félévet teljesített, és tanulmányai során – a kötelező

és kötelezően választható tárgyakból – félévenként átlagosan legalább 15 kreditet teljesített, és

c) akinek hallgatói jogviszonya elbocsátás vagy fegyelmi úton való kizárás miatt nem szűnt meg, illetve a kötelező

elbocsátás vagy kizárás feltételei sem állnak fenn az átvétel időpontjában.


Komolyan olyan pánikban vagyok, hogy az valami hihetetlen...

júl. 15. 08:16
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Írj nekik emailt. Ha nem sikerül, akkor valamiért így kellett történnie.
júl. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Beszéljünk tárgyilagosan!


JELENLEG mennyit kellene utaznod az egyetemre?

És ha sikerülne az "átigazolás", akkor mennyit?


Azt mondod, nem túl népszerű; ez nyilván azt is jelenti, hogy a keretlétszámok is szűkek. Konkrétan mennyi a keretlétszám ott, ahova mennél, és mit tudsz, jelenleg hányan vannak ott?

júl. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Most néztem meg a felvin, és ott szerepel telephely módosítás... miközben én a lezárás után be se léptem egyszer sem, mert az ügyfélkapu nem engedett be, ma sikerült megoldani a problémát az ügyfélkapus ügyintéző segítségével. Szóval nem én írtam be rosszul, hanem valahogy módosítva lett... most próbálok az oktatási hivatalnak írni emiatt...
júl. 15. 08:30
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan az a képzési forma és szak és egyetem csak más városban? Mert évben az esetben 16.-ig lehet módosítani a sorrendeknél, csak lentebb kell tekerni a legaljáig és ott felkínálja a cserét.
júl. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Közben időkorlát miatt kidobott az ügyfélkapu... beléptem újra, és hihetetlen módon most jó helyszín szerepel a jelentkezésnél. Normál esetben kezdenék kételkedni az épeszűségemben, de első kiakadásomnál megmutattam a páromnak, hogy elb@sztam a jelentkezést, és ő is látta, hogy zárójelben a másik város volt a pontszám mellett...
júl. 15. 09:36
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha felvesznek és beiratkozol, utána beadsz egy telephely váltási kérelmet és áttesznek. Nem kell ezt túlgondolni.
júl. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!