Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Történelem alapszakos bölcsész...

Történelem alapszakos bölcsész vegzettseggel lehet iskolában tanítani történelmet?

Figyelt kérdés

júl. 14. 16:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Itt az a kitétel, hogy "Felsőfokú végzettséghez kötött szakképesítés alapképzés (Bsc vagy BA)" csak egy általános duma, tehát, hogy az álláshoz felsőfokú végzettség szükséges, ami minimum BSc vagy BA. Ez nem konkrétan erre az állásra szól, valójában pongyola, felületes hirdetmény. A tanári álláshoz ez a köznevelési törvény szerint nem elég, oda is van írva a végére, hogy történelemtanári végzettség.
júl. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%
Esetleg a régi típusú főiskolai tanári diplomára gondolnak, amit alapdiplomának vesznek. BA diplomával sehol nem lehet tanítani, alapképzésen tanítási gyakorlat sincs. De ki lehet próbálni a jelentkezést, viszont humán területen nincs olyan mértékű tanárhiány, mint a reál tárgyak terén, így fognak jelentkezni rendes tanári diplomával rendelkezők, akik mellett egy alapdiplomásnak esélye sem lesz.
júl. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Vesszővel van elvalasztva tehát vagy alapkepzeses bsc vagy ba diploma kell vagy tanári végzettség. De a kettő közül elég az egyik.
júl. 15. 13:20
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Hiába próbálod áltatni magad, egyszerűen nem így van. Ez egy felületes, gondatlan hirdetés, csak azt akarja közölni első körben, hogy az állás diplomához kötött, és utána pontosítja, hogy milyenhez. Mellette másik hirdetésben rendesen szerepel, hogy tanári mesterfokozat. A tanításhoz való jogosultságot törvény szabályozza. Egyedül a természettudományos szakok képeznek némi kivételt, ahol szakirányú végzettséggel és 5 éven belüli tanári diplomaszerzés ígéretével lehet tanítani, mert annyira nincsenek szakos tanárok. A történelem nem ilyen.
júl. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, nekem volt is ilyen kollégám, de közben péntekenként nem tanított, mesterképzésre járt (rövidc. tanári). Felvehetnek, de ha nem leszel tanár, csak ideiglenesen fognak alkalmazni, amíg nen jelentkezik az állásra egy töritanár.
júl. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Az milyen szakos volt, 15-ös? Mert töriszakkal törvénytelenül alkalmazták.
júl. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 MDaniel98 ***** válasza:
100%
16# Nekem volt angoltanárom, akit egy ideig alkalmaztak így, a törvényességet nem mindig mindenhol tartják be.
júl. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

15 vagyok.

#16 Német, viszont én nem ismerem a jogot, nem tudom hogy törvénytelenül alkalmazták-e, de szerintem még mindig jobb (nem jogilag, hanem az iskola, diákok szempontjából), ha valaki utólag szerez képesítést, mintha nem lennének megtartva az órák (mivel egy német tanár tanított nálunk, és ő nyugdíjba ment, ez lett volna a másik lehetőség)

júl. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy rémlik, hogy kb. 5 éve, amikor abbahagytam a tanítást, még volt olyan, hogy ha pl. alapszakod volt meg egy adott területen, akkor is felvehettek tanítani úgy, hogy aláírtál egy szerződést, hogy X időn belül megszerzed a tárgy tanításához szükséges végzettséget. Nem tudom, hogy még van-e ilyen.


Mindenesetre ezek a dolgok alapvetően a hiányszakokra voltak kihegyezve elsősorban, a történelem tárgy szerintem még ma sem tartozik a hiányszakok közé. Úgyhogy ha pályázol alap szakkal egy töritanári állásra, jó eséllyel fog olyan is pályázni, akinek megvan a megfelelő végzettsége hozzá, és téged nagyon kevés eséllyel vesznek fel. Ha fizika alapszakod lenne vagy kémia, az más lenne, ott biztosan találnál alapszakkal is tanári állást, sőt, hallottam olyat is, hogy sok helyen ilyen szakokra egyetemi hallgatókat is alkalmaznak. De a töri messze nem ilyen...

júl. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
75%
Alapvetően nem. De a Tanárhiány elég nagy ahhoz, hogy így is felvegyenek valahova. A mestert meg megcsinálod közben.
júl. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!