Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén egyetemre jelentkezők,...

Idén egyetemre jelentkezők, mi lett a sorrendetek? :)

Figyelt kérdés
A hosszabbítas miatt kaptunk még 6 napot, de kíváncsi vagyok, ki milyen szakokat és iskolákat jelölt. Sok sikert mindenkinek!

júl. 10. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Szia! Nekem biztosra a Pszichológia van első helyen, de a végére beraktam a gyógytornászt és a jogászt...és nem tudom eldönteni, hogy melyik is lenne a jobb az utolsó kettőből, ha esetlegesen a pszichológiára nem lenne elég a pontom...


Nem tudom, szerintem mind a kettőben jó lennék, csak mint a munkár, hogy esetlegesen melyikben éreznék jobban magamat az kérdéses...

Főként az emberek segítése érdekel, de kevésbe a fizikálisan inkább támogató típus vagyok, viszont sokkal jobban érzem azt, hogy "have fun" a gyógytornász és lezserebb a szakma, mint egy jogásznak, viszont több témában olvasok utána egy jogi kérdésnek, a téma maga jobban foglalkoztat ennek ellenére szívesen viselnék "egyenruhát", munkaruhát amiket a korházakban hordanak.


Szóval ez most eléggé nagy kérés a számomra, amit mindél hamarabb meg kéne szülnöm, de ha van valami meglátásod velem kapcsolatban, az eddigiekből leszűrve én szívesen meghallgatom, mert jelenleg tanácstalan vagyok.

júl. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a válaszod! :D Egy jó barátnőm az utolsó előtti évét végzi jogon, úgyhogy ha van arról kérdésed, lehet, hogy tudunk segíteni. Egyébként a pontok általában hasonlóak ott, és pszichológián, illetve legjobb tudomásom szerint sokkal több a lemorzsolódás jogon, elég sokan buknak ki államiról
júl. 10. 16:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé nehéz a problémád, első. Azt mondod segítő vagy, hát jogásznál, főleg ha ügyvéd leszel bizony lehet hogy magas összegeket rossz embereket kell kidumálnod a börtönbüntetés alól, ártatlanok ellen mész, ha senki nem akarja elvállalni azt az embert és rád sózzák. De ha a gyógytornász mellett viszont az az egyetlen indokod, hogy szeretnél kórházi egyenruhát viselni, illetve nem érzed, hogy fizikálisan tudnál támogatni, akkor ne menj gyógytornásznak, mert ott jobbára fizikálisan támogatsz embereket.
júl. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#1 jogban ne gondolkozz, ha a másokon való segítés a célod. A 3 szak közül ott kell a legtöbbet tanulni, és átlagosan ott a legalacsonyabbak a bérek.
júl. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4. Vannak pedig olyan szakirányok, amiket kevesen végeznek és az még jól fizet. Csak sajna mindenki büntetőjogra akar menni, annál a szakiránynál telített a piac.


A gyógytornász sem éppen legjobban keres. (Mondom ezt úgy, hogy ettől függetlenül én is oda készülök) Gyógytornász magánban tud jól keresni, esetleg ha elmegy egy sportegyesülethez sérült sportolókat rehabilitálni vagy egy wellnessben dolgozik. De nyilván kórházban kezd többnyire. De az biztos, hogy bőven igényel fizikai támogatást, már csak azért is, mert ha esetleg egy kerekesszékes, gerincetört, esetleg sztrókos emberkét kell tornáztatni, azt bizonyos gyakorlatoknál viszont meg kell emelni, fordítgatni, ha magától nem megy neki. Ott nem lehet azt mondani, hogy "jajjj fuujjj én ezt biztos nem".

júl. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Meg amúgy ne gondoljátok azt, hogy a gyógytornász annyira egy semmi egy joghoz képest. Van orvosi latin, elég mély anatómia, funkcionális anatómia, sebészet, geriátria és hasonlók. Minden orvosi ágból tanítanak 1 félévig. A joghoz seggelni kell tudni, gyógytornásznál meg elég mélyen neki ülni és értelmezni azt, amit tanulsz. Kb mint egy magyar latin kéttannyelvű egyetemi képzés
júl. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
#6 a legbutább volt osztálytársam jár gyógytornász szakra az egyetemen, úgyhogy teljesen irreális a joggal egy lapon említeni.
júl. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7 nem mindegy, hogy valaki 2essel bukdácsolja végig vagy 4,5 fölötti átlaggal. Amúgy meg lehet biológia iránt mély érdeklődése és azt szívesebben tanulja, jobban megy neki, mint mondjuk a történelem, magyar, matek. Azokból én is seggbuta voltam, mivel nem érdekelt, a természettudományos tantárgyak jobban mennek.


De az sem mindegy, hogy az ember a Semmelweisen vagy Miskolcon gyógytornász

júl. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

1.PE Vegyészmérnöki MSc

2.ME Vegyészmérnöki MSc

3.ÓE Környezetmérnöki MSc

júl. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!