Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyiket választanátok? Vagy...

Melyiket választanátok? Vagy mia sorrendetek az alábbiak közül? Miért? IPhone, Samsung, Xiaomi, Oneplus, Huawei

Figyelt kérdés

Az egyszerűség kedvéért tegyük fel, hogy mind új, és mind 100 000-be kerül (csak tételezzük fel...). Milyen a sorrendetek, és miért? Az enyém a lentebbi, kérlek hívjátok fel a figyelmem rá, ha valami mellett elsiklottam, ezért rosszul látom a dolgokat...


1:

Oneplus One 2014, 3/64GB, Snapdragon 801, 3100mAh akku, UHD videófelvétel, 13megapixel

Ez tűnik a legerősebb hardvernek, és stock (hoz közeli) Android fut rajta


2:

Samsung Galaxy Note 3 2013, 3/32GB, Snapdragon 800 vagy Exynos 5420, 3200mAh akku, UHD videófelvétel, 13megapixel

Sok Samsumgom volt (Note 1, S3, S4, S6, Note 4, S7), és nagyon elégedett voltam mindegyikkel, ezért elfogultabb vagyok vele kapcsolatban. Jó, és felhasználóbarátnak tűnik a Note 3 (legalábbis ez róla az első benyomásom)


3:

Apple iPhone 5S 2013, 1/32GB, Apple A7, 1560mAh akku, FHD videófelvétel, 13megapixeles kamera

Egy bevált telefon, prémium ház, még ma is elég gyors, és amit tud, azt még mindig jól tudja. Az emberek nagyon elégedettek vele, még ma is.


4:

Huawei Honor 6 2014, 3/32GB, HiSilicon Kirin 920, 3100mAh akku, FHD videófelvétel, 13megapixel

Nincs tapasztalatom a Huaweiiel, de sokan dicsérik, és elég jók a specifikációi


5:

Xiaomi Redmi Note 4 2017, 3/32GB, Snapdragon 625, 4100mAh akku, FHD videófelvétel, 13megapixel

A Xiaomivel sincs tapasztalatom, de szintén sokan dicsérik.


6:

Huawei P9 Lite 2016, 2/16GB, HiSilicon Kirin 650, 3000mAh akku, FHD videófelvétel, 13megapixel

Ez tetszik a legkevésbé, de akinek van, az elégedett vele.


A telefon egy 25 éves nőnek lenne, nem nekem. Nincsenek nagy igényei, hozzá van szova a kis kijelzőhöz, de nem lenne probléma átszoknia egy nagyobbra. Szokott vele kamerázni hobbi szinten. Csak és kizárólag a fent említett tipusok jöhetnek szóba. Mit gondoltok?



2017. nov. 22. 16:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%

1. Samsung, mert van bennem koreai vér és az S8 igen jól sikerült minden téren.

2. iPhone, mert jól optimalizált, évekig kap frissítést és nem mellesleg szép a telefon és a rendszer is.


Kínai telefon még ingyen sem kéne, ezért nem rangsoroltam ezeket. Aki szokott olvasni informatikai híreket, biztonságról teszteket, az tudja miért gondolom így. A OnePlus is elég sokáig volt terítéken.

2017. nov. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
Ja bocs. Csak a kérdést olvastam elsőre. A felsorolt típusok közül egyiket sem választanám. Az iPhone 5S ideje már majdnem lejárt, Samsungból a Note mellé ajánlott poroltó készülék, kínai telefont pedig soha nem vennék.
2017. nov. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Nekem kínai (Xiaomi)van 3 éve, magyar kiadású rommal, semmi gond nincs vele.

A kérdezőnek:

A Redmi Note 4 -et ajánlanám, amiatt, mert annak a legnagyobb kapacitású az akkumulátora.

Van magyar támogatás és fórum, miui.hu

2017. nov. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
4%
iPhone. A többi az mi?
2017. nov. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 nekem88 válasza:
17%

Inkább ajánlanék neki egy Samsung készüléket.Ha a pénz nem számít ,akkor sima S7 esetleg sima S8.Az Iphone más rendszer,más kategória.Ha ios-hez szokott nincs kérdés.De a többivel sem lősz mellé Mivel hölgyről van szó,Saomit és olcsón beszerezhető kínai társait hanyagolnám,mivel nem hiszem hogy az ebéden felül romokat szeretne főzögetni a készülékre.

Nőnek egy A3-A5 tökéletes választás.

Legalábbis ha normális garit szeretnél ,amit nem kínába kell küldözgetni.

A huawei is opció ha más nem,de akkor már inkább Samsung természetesen.

2017. nov. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 nekem88 válasza:
10%
×××Samsung A5-A3 készüléket! Ez lemaradt az elejéről.
2017. nov. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A felsoroltak közül a Xiaomi és a Huawei P9 lite johet számításba. A többi az már iszonyat elsvult.

A O+ amit az első helyre tettél az már elég gyenge. A Snapdragon 625 ami a Xiaomiban van simán elveri a 801-est.

A O+ egyébként elég jó telefonokat gyárt. Egy újabb modell szóba jöhetne.


Viszont, hogyha 100e Ft-om lenne, akkor valamelyik Xiaomi modellt venném. Pl Mi A5 stock droiddal elég ütős lett, vagy egy Mi 5S Plus is bele férhet ebbe az árba.

Vagy az X5-ös modell, ami ugyanaz, mint az A1 csak MIUI rom van rajta.

2017. nov. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Valójában számít az ár, azért írtam, hogy mind 100 000-be kerül egyformán, hogy ne az árral foglalkozzatok. Ezeket találtam használtan, amik beleférnek a keretbe. Azért írtam, hogy csak ezek jöhetnek szóba. Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Megleptetek, nem értem, hogy lehet jobb a Snapdragon 625 a 801-esnél. De utánanézek. Köszönöm a véleményeteket.
2017. nov. 22. 22:11
 9/13 anonim ***** válasza:
Százezrezés helyett egyszerűbb lenne leírni mi a keret...
2017. nov. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%
Előtted írta a kérdező.
2017. nov. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!