Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális az ilyen érzés...

Normális az ilyen érzés érettségi után?

Figyelt kérdés
Már lassan 2 hete leérettségiztem és szerintem nem nagyon tudom feldolgozni, és nem azért mert olyan jó lett volna az osztály (inkább mondhatni rossz volt.) Állandóan régi emlékeken jár az agyam amik között jó sok rossz is van, emellett életembe még nem untam magam ennyire nyáron mint most. Az lenne a kérdésem, hogy nektek is volt ilyen vagy csak jó dolgomba szenvedek?

júl. 6. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
2%
Fordulj pszichológushoz, van akinek sokat segít "trauma"feldolgozásban.
júl. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
A lehető legnormálisabb. Légüres térben vagy. Elmúlt egy 4 éves, vagy ha úgy vesszük 12 éves életszakasz, de akár 18, mert az egész gyerekkor. Azért találkozzál a volt osztálytársaiddal. És csinálj valamit, diákmunkát is lehet.
júl. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem teljesen normális, én is hasonlóan voltam. Viszont nem kell lepontozni az első válaszolót, a szakértő pont azért van, mert segíthet ilyen helyzetekben. :D A "fordulj pszichológushoz" nem csak egy lekicsinylő utasítás lehet, én teljesen látom benne, hogy a kérdező megtalálná önmagát, ha ki tudná beszélni magát a megfelelő kérdésekre.


Nekem többször volt rémálmom az érettségi után a bunkó tanáraimmal, annyira nagy felüdülés volt, amikor ezekből felébredtem és rájöttem, hogy már örökre vége és nyár van. <3

júl. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Az első csak gúnyolódott ezzel az idézőjelbe tett traumával. És nem kell mindenhez pszichológus. Egy egészséges fiatalember képes kell, hogy legyen a norma szerinti életmódváltással saját eszközeivel megbirkózni. Azt is meg kell tanulni.
júl. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"a kérdező megtalálná önmagát, ha ki tudná beszélni magát a megfelelő kérdésekre"

Szerintem is, de azokat a megfelelő kérdéseket nem csak egy méregdrága pszichológustól kaphatja meg, hanem barátoktól, rokonoktól is, sőt, saját magának is felteheti őket.


Kérdező, menjél el szépen dolgozni a nyáron, ha nincs jobb ötleted. És a régi emlékeket dumáld végig a volt osztálytársakkal. Azért, mert már elballagtatok, még maradhattok barátok, és szerezhettek új élményeket is.

júl. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális. :-) Egyrészt lezárult egy nagy szakasz az életedben, másrészt túl vagy egy nagy szellemi megpróbáltatáson. Kell egy kis idő, egy-két hónap, amíg regenerálódsz, és alkalmazkodsz az új helyzethez. Aztán jön valami új feladat / egyetem / álláskeresés.


Azt javaslom, hogy addig is csinálj valamit, amit szívesen csinálsz, ami feltölt. Lehet ez egy jó könyv, amit régóta el akarsz olvasni; zenehallgatás; rajzolás; főzés; spot; puzzle -- bármi, ami örömmel tölt el.

júl. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!