Fiúk! Suliban tesiórán hogyan döntöttétek el/ jegyeztétek meg, hogy ki kivel lesz egy csapatban? Nekünk pl anno az általános-sulis osztályomban 18 fiú volt, és 10 lány. Ha az udvaron voltunk, a tanár már nem ment be a szalagokért.
Volt rá valami koncepció, hogy A-tól mondjuk M-ig, ha úgy jön ki a létszám, erre a térfélre mentek, N-től Zs-ig a másikra, és akkor így könnyű volt megjegyezni?
Mi floorball-hoz, kosárlabdához, kézilabdához, amik osztályzásra mentek, bent használtunk szalagokat, olyan volt, hogy textilből voltak, és talán valami régi függönyből, sötétbarna-fehér csíkos, és így körbeért, össze volt varrva a két vége, szóval ör volt, mint egy hajgumi, csak hosszabb, sima textil, és akkor úgy kellett fölvenni, hogy egyik oldalon a vállad fölött, és akkor a másik oldalon meg kb derékig ért, vagy tudom is én már. :) Szóval ilyen átlósan volt, és akkor egyik vállad fölött. Na, és akkor voltak a csíkosak, meg a simák, és akkor lehetett tudni, hogy ki van kivel, és kinek lehet passzolni. :)
De kint, órán, amikor a tanár nem vitt ki szalagot, mert mondjuk kislabdadobás volt az órai anyag, akkor honnan tudtátok?
[pl lehet,hogy nem is akarta a tanár, hogy esetleg ha kint vagyunk, a szalag koszolódjon, jó állapotú szalagok egyébként, kifejezetten jól néztek/ néznek ki. :) Ja és igen, ne aggódjatok, havas, hideg, esős, szeles időkben nem kint voltunk. Illetve de, volt olyan, de akkor nem tesiztünk, hanem téli ruhában elmentünk a közeli dombhoz, -ha téli,de baráti idő volt- és akkor a tanár vitt popsisíket, és lehetett velük csúszkálni. :) <annyit vitt, hogy mindenkinek jutott , nem kellett továbbadogatni> Ha meg csak bent voltunk, akkor egyszerre egy csapatjáték volt pl kosárlabda, partizános kidobó. Azt hiszem pl a kosarazásnál 4 csapat volt, és előbb játszott egyik kettő, utána másik kettő. ]
Nem kell pontosan, hogy mennyien voltatok, csak ilyen hozzávetőleges arány is elég, és akkor így szemléltetve, hogy hogyan osztottátok fel a csapatokat. :)
Vagy mindig ugyanazok voltak a csapatok-így könnyű volt megjegyezni(?)-, csak ha pl többen betegek voltak, akkor páran ideiglenesen átálltak a másik csapathoz szükség szerint?
És olyankor, ha ennyien játszottatok, ott voltak ilyen posztok kiosztva, hogy pl csatár - és akkor ő védje/figyelje/őrizze azt a részt... -, meg ilyenek, vagy csak mindenki futkosott a labda után, vagy pl minden csapatból egyszerre egy, vagy kettő? Meg egy harmadik mondjuk, akinek lehet passzolni? (Jó mondjuk tudom, 18 fele 9 :), és nagy meccseken alapból 11 ember van egy csapatból a pályán egyszerre, és egyik a kapus:) )
A lányok ilyenkor röplabdáztak; ott egyszerű volt megállapítani, hogy ki van kivel. :)
Sose kérdeztem a fiúkat, hogy hogy csinálták a felosztást. :)
Köszönöm, ha írtok. :)
"Volt rá valami koncepció, hogy A-tól mondjuk M-ig, ha úgy jön ki a létszám, erre a térfélre mentek, N-től Zs-ig a másikra, és akkor így könnyű volt megjegyezni?"
Hát ez így pont nem tudna jól működni... Azért vannak a szalagok (vagy póló, vagy más, ami ránézésre egyértelmű), hogy a játék közben ne kelljen másra figyelni (pl. arra, hogy ki hol van a névsorban).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!