Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolai felnőtt nappali...

Középiskolai felnőtt nappali képzés mellett lehet levelező szakra járni egyetemen?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, tavaly kezdtem el egy 2 éves nappali képzést egy középiskolában, szóval az első éven már túl vagyok.

Viszont jelentkeztem levelezői képzésre egyetemen, amire valószínű, hogy felfognak venni.


Azzal számoltam, hogy ott kell hagyjam azt a felnőtt képzést, de ha van rá esély, hogy egyszerre a kettőt csináljam, akkor nagyon örülnék.


A felnőtt nappali képzést középiskolában, úgy kell elképzelni, hogy heti 5 nap 7-8 óra. Ugye itt kapok diákigazolványt, ösztöndíjat stb.


A levelezői meg péntek/szombat lenne. (El tudnék menni péntekekről, szóval ez nem lenne probléma).


Aki esetleg tudja a választ, kérem ne tartsa magában, vagy esetleg ha egy linket elküldene már az is nagy segítség lenne.


Előre is köszönöm!



jún. 29. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet csinálni, jól kell az idővel bánni.
jún. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De jogilag lehetséges? Mármint nem zavar bele egyik ösztöndíjba se?


Az időmmel tudok bánni, szerencsére szeretek tanulni, jó a memóriám stb.

jún. 29. 23:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavar be.
jún. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Megnézném én azt a jó memóriádat 2 szak mellett. Mindenki úgy meg egyetemre, hogy jó a memóriája és szeret tanulni, de hamar rájön, hogy ez hatalmas anyagmennyiség. Mikor jelentkeztél, tudtad, hogy ez 2 év lesz. Nem lenne egyszerűbb kivárni azt az 1 évet, mint zsonglőrködni a 2 között? Jól van, hogy keveset kell bejárni, de tanulni ugyanúgy kell, sokat.
jún. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Alapból, ha csak egyetemre mennék, dolgoznom kellene mellette, így ugyanúgy meg kellene oldanom a tanulást.


Mivel fogalmad sincs, hogy milyen szakon vagyok épp, és hogy milyen szakra szeretnék menni, így kérlek ne írj ilyeneket. Nyilvánvalóan nem jogra meg orvosira szeretnék menni.

Nem 2 egyetemi szakra szeretnék menni(ami ugye nehezebb is lenne).


Viszont ismerek olyanokat, akik 2 EGYETEMI szakon voltak egyszerre és el tudták végezni.

Én meg kb OKJ-t végeznék mellette, ami egy kicsit könnyebb, mintha 2 egyetemi szakra mennék egyszerre.


Ha neked nem menne, azt nagyon sajnálom.


Szeretek tanulni és tényleg nagyon jó a memóriám, lehet nehéz elhinni, de így van. Tudom, hogy mit bírok el, ismerem magamat :).

Az ok, hogy miért nem várok még 1 évet, az az, hogy nem szeretnék még 1 évet halasztani.


Többieknek köszönöm a válaszokat!

jún. 30. 18:21
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Majd egyetemen meglátod mennyire jó a memóriád:D élj csak álomvilágban
jún. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ne magadból indulj ki :).
jún. 30. 21:22
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem magamból, meg fogod látni, hogy egyetem mellett te se leszel egy hű de nagy izé;) egy okj ahhoz képest lófsz. Hacsak nem valami büfészakra jelentkeztél. Bár ha arra, akkor szadista vagy egyetemmel kínozni magad, magas fizetésed nem lesz. Meg lehet sértődni;)
jún. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Semmi sértődés nincs :) legyen szép estéd!
jún. 30. 22:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!