Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tapasztaltatok csalást érettsé...

Tapasztaltatok csalást érettségi közben?

Figyelt kérdés

Én személy szerint nem szorultam rá, csak érdekelnek a sztorik.

Én ilyenekről hallottam:


Magyaron az esszé közben megnézte a szöveggyűjteménybe a megoldást, és a műveltségi tesztbe beírta mikor be kellett adni.


Telefon zsebben maradt, és mosdóba megnézte a megoldást. (pl műveltségi tesztre)


Átlátszó tétellapok direkt


Vizsgaelnök mikor kiment pár percre a tanár elmondta a megoldásokat szóbelin


Vizsgáztató tanár elkísérte mosdóba tételhúzás után és elmondta a megoldásokat.



jún. 26. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Én sem csaltam, de emlékszem, amikor kimentem mosdóba, akkor semmi akadálya nem volt annak, hogy a vizsga előtt "ottfelejtett" füzetembe belenézzek.


Illetve olyat is hallottam, hogy piszkozati lapon egyik leírta a másiknak a megoldásait, majd "véltetlenül" odacsúsztatta. A piszkozati lapot pedig azt hiszem, nem is kötelező beadni.

jún. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

"A piszkozati lapot pedig azt hiszem, nem is kötelező beadni."

Dehogynem!

jún. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%

Igen, volt olyan csalás ami végülis érettségi előtt történt, németből témaköröket kellett volna megadni szóbelire a tanárnak, de kiosztotta a konkrét kérdéssort. Nyilván így is készülni kellett, de abszolút szabálytalan volt amit művelt. Szintén ez a tanár megjegyezte a folyosón, hogy a töri és a magyar tételek nincsenek összekeverve, az egyik jobbról balra nőtt a másik fordítva. Nyilván az járt jól aki az elsők között felelt, mert vhogy az 5-6. diák szólt hogy megkeverték gyors a tételeket mielőtt húzott volna.


Nálunk a mosdókat átvizsgálták, úgyhogy az ott "felejtett" jegyzeteket, telókat amiket megtaláltak azokat beszedték, egy srác volt aki utólag mondta, hogy a kukában a szemeteszsák alá rejtette a telefont, neki sikerült pár dolgot kinéznie. Másik osztályban volt aki ki akarta a teremben nézni a telefonról a megoldásokat, de Ő lebukott. Illetve egy osztálytársam volt aki nagyon béna volt matekból, neki a felügyelő tanár párszor megállt az asztala mellett hogy "pl biztos ez az eredmény és nem X?".

jún. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%
osztálytársamnak akinek fontos lett volna a jó érettségi, behívták ugyanazzal a tollal amivel írta az érettségit, és utólag javítgatták… bár nálunk nem ez volt az egyetlen furcsaság:D
jún. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!