Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg kevesebb embert...

Tényleg kevesebb embert fognak felvenni idén az ELTE-re?

Figyelt kérdés
Ugye volt ez hogy mivel az ELTE nem lett alapítványi egyetem, ezért megszorításokat tesznek rajta, és emiatt kevesebb embert tudnak csak fölvenni. Szerintetek igaz ez?

#egyetem #felvételi #felsőoktatás #ELTE #pontszámítás #Eötvös Loránd Tudomány Egyetem
jún. 24. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Hunnan tudjam?
jún. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem logikus, mert minél több embert vesznek fel, annál több a bevétele az egyetemnek.
jún. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én mesterre mennék oda, de remélem nem. Tavaly is a legtöbb szaknál hirdettek pótfelvételit.
jún. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, államira tényleg kevesebb hallgatót vehetnek fel, tavaly 12 580 állami hely volt, idén 10 820. Van olyan kar, ahol emelte az ELTE a keretszámot és van olyam ahol csökkentette emiatt (pl a bölcsészkarnak növelte, de a pedagógusképzését nagyon csökkentette tavalyhoz képest, de számos példa van még). A BME még rosszabbul járt amúgy, tőlük nagyon sok helyet elvettek. Ez csak állami hely, önköltségesre emiatt valószínű több embert vesznek majd fel, illetve még nem fix az állami helyek száma, mivel az eduline rákérdezett a felelős minisztériumnál erre, ahol azt nyilatkozták, hogy a jelentkezők számától még növelhetik a végleges állami helyeket, ez majd a ponthúzásnál derül ki. Amúgy a vidéki egyetemeknek adták a pesti egyetemektől elvett állami helyeket, a debreceni egyetem például szerintem indoktalanul sok helyet kapott.
ma 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De ebből a csökkenésből 1700 fő a tanáriról jött össze azt olvastam.


Én amúgy tátk mesterre mennék fizetősön. Talán annyira nem kellene szétizgulnom magam mivel az elmúlt években végig 30 állami hely volt és 20 fizetős. A felvételin viszont összesen nem voltunk 40-en és ebből max 30 + 3 az első helyes vagyis jó eséllyel van jó pár olyan, akit felvesznek máshova.


Gondolom ha 20 fő lehet a fizetős keret, akkor a 90 feletti minimumot elérve csak felvesznek.

ma 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen a tanárit csökkentették nagyon, valószínű azért mert az NKE-n indul pedagógusképzés. Én is a tátk-ra akarok menni, csak én alapképzésre, ott összesen 40-el van kevesebb férőhely államin tavalyhoz képest, csak bejött az alkalmazott közgazdaságtan, remélem nem vesz el sok helyet a többitől. Bár amikor volt ez a szak akkor csak 10 férőhelyes volt kb, szóval annyira nem félek. Szerintem simán felvesznek úgy ahogy gondolod.
ma 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyedül amiatt aggódok, hogy csak 91 pontom lett. Nyilván, ha gáz lettem volna nem adnak ennyit sem, de tökre más szakról és egyetemről mentem és kicsit más irányból közelítettem meg az elmondandó anyagomat (túl sok beszéltem a módszertanról).


Amúgy meg, ha mégsem elég akkor ott a pót. Arra 15 hely szokott maradni 1-2 jelentkezőre, de gyanítom ha feltudnák tölteni a max létszámot akkor nem maradna 15 hely erre meg statra meg kb. az összes mesterre.


Mondjuk az alapszakra bekerülni talán nehezebb már csak a jelentkezők száma miatt is.

ma 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!