Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik jogi egyetemet van...

Melyik jogi egyetemet van lehetőség levelezőn kevesebb mint 5 év alatt elvégezni? (Ezek közül: ELTE, PPKE, KRE, SZTE)

Figyelt kérdés

Kérlek, hogy ne gondoljatok nagyképűnek, tudom milyen nehéz.


De levelezőre fogok járni és úgy alakul a következő pár év, hogy nagyon sok szabadidőm lesz.

Ezért ha mások el tudják végezni napi 8 órás munka mellett vagy akár gyerek mellett, akkor sűrítve meg van az esélyem.


Melyiken van erre elvi lehetőség, a tantárgyakat úgy felvenni?


Mind a négy helyre jelentkeztem persze.


Igazából tudom, hogy az egyetemnek kellene írnom, de nem akarok nagyképűnek tűnni vagy teljesen irreálisnak, ezért nem írtam még.


Köszönöm!



jún. 9. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Jézusom....

Egyiken se.

jún. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Justinianus ***** válasza:
51%

Bármelyiken.

A felsőoktatásról szóló törvény alapján az egyetemek mintatantervet adnak ki. A mintatanterv a tanegységek javasolt félévekre történő elosztását tartalmazó, ajánlott tanulmányi rend.

A mintatanterv szerinti tanulmányi előrehaladással a hallgató tanulmányait egyenletes terhelés mellett fejezheti be úgy, hogy minden tantárgy felvételénél eleget tehet a tanulmányi előfeltételeknek.

A mintatantervtől a hallgatónak joga van a képzési terv keretei között eltérni. A hallgató az oklevél megszerzéséhez szükséges krediteket a képzési időnél rövidebb, illetve hosszabb idő alatt is megszerezheti.

Az ELTE jogász levelező képzés ajánlott tanrendje:

[link]

„Jogász osztatlan mester levelező”

Pl. az 5, 6, 7, 8. szemeszterben csak olyan tárgyak vannak, amelyek előfeltétele az 1-4. szemeszterben teljesíthető. Úgyhogy ezt a négy félévet akár kettő alatt is teljesítheted, figyelembe véve még azt is, hogy egyes tárgyak csak a páratlan, ill. páros félévben indulnak.

jún. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Az SZTE szabályzatában megtaláltam, hogy kategorikusan tiltva van.


Fogok írni a másik három egyetemnek is e-mailt és megérdeklődöm hivatalosan.


Amit írtál az nagyon-nagyon jól hangzik, hogy nem csak elméleti, hanem gyakorlati mód is van rá.


Ahogy látom amúgy, akinek az órákra bejárás a munkája miatt nehéz, az ELTE a legrugalmasabb a Panopto rendszer által illetve ott alig van szeminárium amit kötelező látogatni.

jún. 14. 13:37
 4/4 anonim ***** válasza:
39%
Gratulálok, olyan szakember is leszel. A munkáltatók nem fogják díjazni.
jún. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!