Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri iskolát váltani a...

Megéri iskolát váltani a tanáraim és osztálytársaim miatt?

Figyelt kérdés
Megéri vki szerint iskolát váltani a fent leírtak miatt? Az osztályfőnökömmel van a probléma. Nem vagyok az osztály közösségének a középpontja és nincsenek itt barátaim se. Vannak családi problémák is otthon meg szorongással és depresszióval küzdök amiről tud a tanárom. De ennek ellenére mindig be akar vonni az ilyen közös programokba és amikor nemet mondok akkor ő van felháborodva. Most fejeztem be a 10. osztályt de megbuktattak matekból úgy amiatt nem váltok még sulit. De 12et már máshol akarom kezdeni. Nem szerettem sose ezt az iskolát nem is én választottam. Apukámmal maradok, mert válófélen vannak a szüleim. Kell esetleg mind a két szülő aláírása iskolaváltás esetén? Nagyon rossz ebbe az iskolába járnom. Folyamatos stresszben és szorongásban vagyok miattuk. Az osztálytársaim is kinéznek. Mit tehetek? Megéri másik iskolában kezdenem a 12.évfolyamot?

jún. 20. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Tisztázzunk dolgokat.


Ha depressziós vagy, önmagában nem oldja meg az iskolaváltás, sőt, rosszabb lehet. Ha valaki szorong, ez végképp plusz teher.

Az otthoni gondok sem oldódnak meg ezzel

Ha nincsenek barátaid, akkor arra megoldás, hogy egy másik arcodat mutatod a közösség felé, új oldaladról ismerhetnek meg. Az osztályfőnököd ebben akar segíteni: nyilván nem jól csinálja, mégis ez lenne a helyes irány. Már ha fontos egyáltalán, hogy legyenek barátaid, de ha nem, nem értem minek hoztad fel.

Nem megbuktattadk, hanem megbuktál. Ezért elsősorban Te vagy a felelős.

jún. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem, mert semmi biztosíték nincs arra hogy máshol jobb lesz. 12-ben már nem szokás átvenni senkit, ilyenkor már nem látnak szívesen, szóval nincs rá nagy esély. Továbbá utolsó évben már mindenki az érettségire kèszül, nem jellemzőek programok, és egy 3 éve összeszokott közösségbe csöppennél bele, ahol nagy valószínűséggel nem fogadnának be. Ha alapból depressziós vagy, akkor az csak rontana a helyzeten. Erre az egy évre semmi értelme, ezt már kibírod. Nem kell velük foglalkozni (igen, tudom hogy nehéz), így legalább tudsz a tanulásra és a jövődre fókuszálni.

Van elképzelésed hova mennél továbbtanulni?

jún. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem hogy úgy végképp nem fognak átvenni sehova, ha még buktál is. Senkinek nem célja utolsó évben bajlódni egy ilyen diákkal.

Ezt szerintem felejtsd el, és tényleg próbáld meg ne a körülményeket hibáztatni a helyzetért, hanem a megoldást kereni helyette, azt hogy te mit tudsz megtenni reális keretek között

jún. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hozzá teszem még hogy katolikus iskolába járok. És a megbuktatáshoz még hozzászólnék, hogy vagy 3 hónapig könyörögtem a tanárnak hogy javíthassak de az nem engedte meg. Nem vagyok rossz tanuló, csak a matek nehezebben megy nekem. Soha nem lógtam órákról se és tisztelettel szólítottam meg a tanáraimat meg az ofőmet is. De kezd nekem kicsit elegem lenni belőle. Azt meg nem tudom elkerülni hogy ne beszéljek vele vagy ne kelljen találkoznom vele.
jún. 20. 19:41
 5/7 A kérdező kommentje:
Meg visszatérve a depresszióra. Javult a helyzetem de a szorongás nem. Az iskola pszichológushoz nem mehetek meg a központba se mert mindegyik elmondott mindent azoknak az embereknek akiknek nem akartam hogy tudjanak róla. Köszönöm mindenkinek aki tud értelmes választ adni nekem és nem a hibáim és hiányosságaim alapján ítéli meg a helyzetem. :))
jún. 20. 19:45
 6/7 anonim ***** válasza:

De még pótvizsgázni mehetsz augusztusban, nem? Szóval nem biztos a bukás se.

A többi jegyed milyen? Hova akarsz menni egyetemre?

jún. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem cél az egyetem, akkor be is fejezheted, mivel 16 év után nem vagy tanköteles, és csinálhatsz esti tagozaton érettségit.
jún. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!