Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kell tennem ahhoz, hogy...

Mit kell tennem ahhoz, hogy felvegyenek a pszichológiára? Azt értem, hogy emelt érettségi (minimum 1) de azok mennyi pontot érnek?

Figyelt kérdés

Tehát anno 4-es eredményeim lettek középsuliban érettségi meg az utolsó 2 évben is, angol hármas lett. Mit kell tennem ahhoz, hogy elérjem az elvárt pontszámot?

Lehet újra is kell csinálnom vagy elég 1 vagy 2 emelt érettségi hozzá?

(Nyelvvizsgám még nincs meg)



jún. 18. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az emelt érettségik annyi pontot érnek, ahány százalék. A közepek annak a kétharmada. Érettségizz újra két tárgyból. A nyelvvizsgát egyetemenként változóan számítják, de gyanítom, hogy ha angolból teszel emeltet, akkor nem adnak mellé még nyelvvizsgapontot is, bár ez nem biztos. Az adott egyetemeknél kell tájékozódni.
jún. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kell a 2 emelt a pszichológia magas ponthatárának eléréséhez, mert idéntől a középszint nem annyit ér, ahány százalék, csak a kétharmadát.

2 emelt érettségire kellene elmenned.

jún. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

És akkor ha jól értem, akkor ne angol emelt legyen mert amellé nem biztos hogy a nyelvvizsgát beszámítják. (Mondjuk emelt biosz+emelt pszicho+angol nyelvvizsga)

De hallottam olyat is, hogy ha valakinek 2 emeltje van, akkor amellé nem is számítanak már be nyelvvizsgát? Vagy ez hülyeség?

jún. 19. 14:51
 4/10 anonim ***** válasza:
Eddig úgy volt. Azóta mindent összekutyult a kormány. Alig várom a következő változást. Kb semmi se biztos, csak az, hogy a középszint 2/3 pontot ér. Minden egyébről az egyetemek döntenek, vagy a honlapjukon vagy a felvi.hu-n olvashatóan. Logikus, hogy ugyanazért a teljesítményért nem adnak két többletet, és ha úgy vesszük, akkor a 100% pont a 66% ponthoz képest többlet. Viszont nem többletpont. Káosz a köbön.
jún. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

Ha van 2 emelted, akkor megkapod a maximális 100 pluszpontot, így hiába van mellé nyelvvizsgád, már több pontot nem kaphatsz... Inkább érdemesebb egy angol emeltet letenned.

Pszichológia érettségi eddig volt pár éven keresztül, de csak középszintű, emelt sosem volt belőle, idéntől meg már nincs is (legalábbis én nem láttam, de ha lenne, akkor is mindegy, hiszen csak középszintű volt).

jún. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha elmész egy emelt angolra és egy emelt bioszra, az jó lesz.
jún. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Semmilyen 100 pluszpontra nem lehet mérget venni az emeltért, 5-ös! Ha már nem vagy képben, legalább olvasnád el a korábbi hozzászólásokat!

Egyáltalán nem biztos, hogy emelt angol-emelt biosszal jár a legjobban, mert ha van egy nyelvvizsgája, azért fog többletpontot kapni, de ha ugyanabból a nyelvből emeltezik, akkor nem biztos, ezt az egyetem tudja megmondani, mivel az dönt a többletpontokról.

jún. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor mindenképpen meg kell nézni az egyetemek oldalat egyenként.


És az igaz, hogy olyan is van, hogy 2 emelt érettségit leteszek és nem veszem figyelembe a régi érettségiket és csak azt veszik figyelembe? Valami ilyesmit is hallottam de nem tudom pontosan.

jún. 20. 12:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Elnézést, én ezt úgy értettem, hogy egy emelt érettségiért 50 pluszpont jár szinte az összes egyetemen, ahová pszichológiára lehet jelentkezni, tehát ha letesz kettőt, akkor azzal megkapja a maximális 100 többletpontot. Arról, hogy a nyelvvizsgák mennyi többletpontot érnek, már az egyetemek döntenek, annyit tudok, hogy pl. ELTE-n egy felsőfok 50 pont, a többit most pontosan nem tudom. De igen, minden egyetemnek az oldalát alaposan át kell böngészni, mielőtt jelentkezel, esetleg ha valami nem világos, írhatsz nekik egy emailt is.

A duplázós módszernél csak 2 érettségi eredményét veszik figyelembe és a többletpontokat, a legtöbben akik újra érettségiznek, ezt szokták választani.

Én arra akartam kilyukadni, hogy mivel a középszintű érettségik csak a százalék kétharmadát érik, ezért ha valakinek nincs 2 emeltje, szinte lehetetlen, hogy ilyen magas ponthatárokat érjen el, akkor is, ha 100%-os lenne a középszintűje és lenne nyelvvizsgája.

jún. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
tegnap 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!