Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pedagógusként, hogyan érdemes...

Pedagógusként, hogyan érdemes munkát keresni?

Figyelt kérdés

Gyógypedagógusként végeztem, Szegeden szeretnék elhelyezkedni. Az önéletrajzomat elkészítettem, de nem tudom mi a menete jelenleg a munkakeresésnek. E-mailben/személyesen/telefonon érdemes elkezdeni a folyamatot? Kikell szemelni egy-egy intézményt, akinél jelentkezzek vagy tankerületet keressem fel, s nekik írjam le, hogy melyik városok felelnének meg nekem?

Félek a kudarctól, attól, hogy nem jeleznek vissza, s hogy nem tudok elhelyezkedni.

Annyira elfáradtam ebben a félévben, hogy már sajnos nincs sok erőm küzdeni egy hét pihenés után sem. De valahogy elkellene kezdeni. Ti hogyan csinálnátok?


jún. 11. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
jún. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötlet a tankerület. De az egyes intézményeket is megkeresheted ettől függetlenül. Facebookon van pedagógus álláskereső csoport is.

Attól nem kell félni, hogy nem jeleznek vissza, azt tudomásul kell venni. Mi benne a félelmetes. Attól se kell félni, hogy nem tudsz elhelyezkedni, mert el tudsz. Hiány van gyógypedagógusban.

jún. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

van a fb-n kimondottan gyógypedagógus csoport is :)


[link]


Tele van állással (meg szakmailag is szuper)

jún. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A másik fenntartásom pedig az, hogy mi van abban az esetben, hogyha több helyről is hívnának. S, hogy mennyire kellemetlen lenne visszamondani bármelyiket is. Vagy ha esetlegesen nem azaz intézmény jelez vissza, ahova ténylegesen szeretnék menni... de hát ilyen a felnőtt élet :/
jún. 11. 19:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted te lennél az egyetlen, akit álláskeresés közben két (vagy akár több) helyről is hívnának? Ez pont így működik! Egy céghez pályázik 10 jelölt, 1 jelölt pályázik 10 helyre, 1 lakás iránt érdeklődnek tízen, egy lakáskereső megnéz tíz lakást, egy társkereső nőt bejelöli 5 pasi (ne essünk túlzásokba a tízzel), egy társkereső nő megismerkedik 5 pasival, és majd választ - ez a dolgok normális menete. Nem kellemetlen, nem ígérkeztél el sehova, elmentél egy interjúra! Az megeshet, hogy pont nem a number one jön be, de egyrészt az első benyomás korántsem a végleges, másrészt bármikor válthatsz, ha nem tetszik. Nagyon burokban voltál te még eddig, tanulnod kell még az életet!
jún. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
jún. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedben legelőször annál az intézménynél érdeklődnék személyesen, nyomtatott CV-vel, amit kiszemeltem magamnak:)

Utána persze meg lehet nézni a köz. állás oldalt.


Ne izgulj:) Mindenki fél a kudarctól, vagy hogy kellemetlen szituba kerül, ez normális.

jún. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!