Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri emiatt váltani mérnökire?

Megéri emiatt váltani mérnökire?

Figyelt kérdés

Jelenleg a Corvinuson tanulok gazdelemzést. Aki esetleg kevésbé ismerné, elég sok matek és statisztika van, illetve mellette tanulunk programozni is, pénzügyes, meg gazdasági tárgyaink is vannak. Ez egy 5 éves osztatlan képzés, tehát elvégzése után mestert ad.


Az utóbbi időben azonban egyre jobban érdekel műszaki terület, leginkább villamosmérnököt vagy gépészmérnököt próbálnék ki, mert úgy gondolom az a munkakör jobban illik hozzám. A kérdés: tekintve, hogy jelenleg egy 5 éves osztatlan képzésre járok, mi érné meg számomra jobban: ott hagyni a jelenlegi szakot, és átmenni mérnökire, vagy elkezdeni mellette a mérnökit (úgy érzem ez belefér de nyilván osztott lenne a figyelmem), vagy valamikor még utána neki kezdeni? Amiatt merültek fel az opciók, hogy nem hagynám ott, mert hallottam hogy műszaki területeken nagyra értékelik az olyat, ha valakinek a műszaki alapdiplomája mellé van valamilyen egyéb, informatikához kapcsolódó végzettsége is, de nem tudom hogy ez egy adatelemzői (tényleg néhány prognyelvet használunk csak) diploma esetén mennyire jelent előnyt



jún. 8. 15:44
A kérdező szavazást indított:
Hagyjam ott a szakot és irány mérnöknek
Érdemes egyszerre csinálni a kettőt, mert piacképes kombó
Érdemes idővel mindkettőt megszerezni, de nem egyszerre
9 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy évnél többet nem tettél bele akkor még érdemes lehet váltani ha valóban jobban érdekel. Ha már a felén túl vagy akkor sztem meg már érdemes befejezni.
jún. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak úgy gondolod, hogy neked a villamosmérnökség feküdne? Mindenféle előzmény nélkül? Akkor ugyanolyan sikerrel próbálkozhatnál szarvasmarhatenyésztő vagy geológus pályával.
jún. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2


Én úgy gondolom feküdne. Nincs teljesen előzmény nélkül, emelt matekból érettségiztem (98%) és fizikából csak közepeztem (100%), de emelten tanultam 4 évig. A programozást most is szeretem a jelenlegi szakon, villamosmérnök haverjaim miatt meg beleláttam hogy náluk milyen, és tudom hogy érdekel.

jún. 11. 10:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Így kicsit más. :)
jún. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!