Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek kb mennyi lesz...

Szerintetek kb mennyi lesz idén a ponthatár a Debreceni Általános orvosin?

Figyelt kérdés

Tegyük fel lenne idén mondjuk 410 pontom, ami tök kevésnek tűnik, de például nekem az tavaly 425 lett volna, mert az intézményi pontokból csak 85 pontom van, tavaly meg a két emelt miatt járt alapból a 100 pont, most ezt úgy kell összekaparni.

Tavaly 1562-en jelölték meg összesen, első helyen 352-en, 234-et vettek fel, a ponthatár 415 volt. (állami)



jún. 7. 19:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem mindegyik orvosin ilyenek, ettől függetlenül akkor senki ne menjen orvosnak, senki ne legyen orvos, majd visszamegyünk a középkorba és egy kis náthától megdöglünk meg a világjárványokat is hozzuk vissza akkor, mert sznobok az orvostanhallgatók. Egyébként mondhatni az egyik legfelelősségteljesebb munkát végzik, csak 6 év az alapképzésük, arra még rájön a külön szakosodás, abszolút van mire büszkének lenniük. Ahogy oda bekerültem valószínű írtak egy krva jó bioszt és kémiát, mellette egyetemen is nagyon profik. Nem buta bölcsészek.
jún. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#11 ne haragudj, de ez hülyeség. Azért legyen valaki nagyképű és bunkó, mert olyan egyetemet végez? Bocs, de ne.

Ezeket a sorokat úgy írom, hogy én is doktor vagyok, de hányingerem van a sok beképzelt baromtól. Aki orvosnak megy azért menjen annak, hogy imádja a tudomány és empatikus. Empatikus és normális emberek pedig nem fognak majomkodni, nagyzolni. Ez egy választás, hogy valaki emelett a pálya mellett teszi le a voksát, de ettől még nem lesz jobb egy “ buta bölcsésznél”.

Én nem nézek le senkit, ugyanúgy kezelem azt a beteget aki kukás mint aki orvosdoktor. Sokkal fontosabb, mint valaki milyem ember, mint hogy mi a foglalkozása. Rengeteg felelősségteljes munkakör létezik egyébként, mindenkinek megvan a szerepe egy társadalomban.


De mindegy is, a rezidensképzés úgyis letöri majd az egoistákat, aztán megtanulják mi is az az orvosi munka.

jún. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Szerintem kicsivel alacsonyabb lesz a ponthatár a DE-AOK-on, mert ha jól emlékszem náluk nem indult érettségi felkészítő tanfolyam 10 pontért, a szóbelin meg nem mindenki kapott max pontot inkább 35-40. Persze kétlem, hogy 400 pont alá menne, de ~410 körüli ponthatár esélyesnek tűnik.
jún. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!