Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit lehet tenni, ez ellen a...

Mit lehet tenni, ez ellen a megkülönböztetés, diszkrimináció ellen az egyetemen?

Figyelt kérdés

Egy adott egyetemi képzésnek van levelezős és nappalis tagozata.


Ahogy mindenütt,itt is vannak választható tárgycsoportok, ahol kötelező egyet választani.



A helyzet az,hogy levelezőn nincs választás az egyik tárgycsoportból, csak egy indul, ráadásul elég nehéz is az.A levelezős tagozat hivatalos tematikájának része mind a 3 választható tárgy, viszont nem indítják őket, csak azt az egyet.

Nappalin viszont mindegyik indul, minden félévben.


Teljesen érthetetlen, mert igény lenne a tantárgyra.Meg annyira távoktatós ez a levelező,hogy a tanárnak alig lenne dolga vele.


Próbálom elintézni,hogy levelezősként felvehessem a nappalis változatát, ezzel kiváltva.Viszont, valószínűleg nem fogják engedélyezni.



Ez a gyakorlat teljes mértékben diszkriminatív és sérti az egyenlő bánásmód elvét.

A választható tárgycsoport nevében is bent van,hogy választható.Ha nincs választási lehetőség, akkor az kötelező tantárgy.



Ma írtam a HÖK-nek is, tanácsot kérek tőlük, ők mit javasolnak.Ha nem megy, akkor rektori kérelem.Én elmegyek a falig is ha kell, engem ne akarjanak bolonddá tenni, ha bent van a tematikában és igény van, akkor tessék felvehetővé tenni.


jún. 1. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár a bizonytalanság rosszabb tud lenni, mint a biztos rossz, még ne könyveld el magadnak, hogy nem fogod megkapni a lehetőséget a tárgyválasztásra. Egyelőre még nem jött meg a döntés. Majd elmész a falig, ha kell.

Nálunk is volt, hogy a választható tárgyakból csak egy tárgyat indítottak, ráadásul nem fért be az egész évfolyam...

jún. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg még háromszor...
jún. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A Kodolányin ugyanaz volt két választható tantárgynál: egyből lehetett választani, ráadásul teljesen irrelevánsból.
jún. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%
Oké, elmész a falig, és? Ott bámulod?
jún. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ez a gyakorlat teljes mértékben diszkriminatív és sérti az egyenlő bánásmód elvét."


Nincs ilyen elv, ti. hogy a nappalis és levelező hallgatókat azonos tanrend illetné meg. Más a nappalis és a levelező képzés, és az egyetem szempontjából teljesen érthető, ha a levelezőn kötöttebb a tanrend, hiszen gondolj bele: plusz erőforrást kell bele tenni, a tanároknak be kell járniuk esetleg szombaton vagy még vasárnap is stb.


Hallgatói szempontból viszont kicsit megértelek, én is lecsúsztam anno pár tárgyról, amikre jó lett volna járni (pl. ószír nyelv, mergers and acquisitions stb.), de egyébként gyakorlatilag utólag nincs az ilyennek semmilyen gyakorlati jelentősége. Lépj túl, tanuld meg azt, amit kell és ennyi.

jún. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Írd meg légyszíves, hogy mit válaszol a HÖK! Köszi! Figyelem a kérdést.
jún. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!