Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi diploma diplomaátlaga...

Orvosi diploma diplomaátlaga mennyire számít munkakeresésnél? Persze, a bedolgozás biztos többet ér, de mondjuk rite diplomával, ha amúgy más eredmények (kutatás, bedolgozás, stb) vannak, akkor van esély klinikára?

Figyelt kérdés

máj. 31. 15:06
1 2
 11/18 NTBS ***** válasza:
0%
szerintem nem nagyon nézik. Így is kevés az orvos.
máj. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
69%
#9 Ezért is írtam (a magadfajták miatt is) hogy ne okoskodjatok bele. Lövésed nincs az orvosi karrierről... a diplomát szerzett általános orvos a 6 év egyetem után rezidensképzés keretében kezd el dolgozni. Több évnyi rezidensképzés = MUNKAVISZONY után szerzi meg a szakorvosi képzettséget.
máj. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
miért kellett a kérdést módosítani?
máj. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
51%

12, de én már szakorvos vagyok...

Ha komolyan orvostanhallgató lenne, már rég megnézte volna, mi alapján pontoznak a rezidens-felvételin. Nálunk jövő héten már szóbelik lesznek nekik. Hidd el, ennél azért értelmesebbek.

máj. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Nem módosítottam a kérdést. Nekem még kicsit messzebb a diplomaszerzés, nem tudom még, milyen rezidens szeretnék lenni, és úgy tudom, klinikánként eltérő, felsőbb éves ismerőseim szerint van, ahol pl PhD-t, MD-PhD-t is elvárnak azon a klinikán.

Bár tényleg buta ötlet volt itt kérdezni, mikor még az egyetemen is minden hallgató és oktató mást mond, csak egy-egy rosszabb jegy után úgy érzem, sokunk elbizonytalanodik, még akkor is, ha még kár ezen rugózni, pláne, ha bizonyos professzorok nem a legkedvesebben viszonyulnak hozzád egy-egy vizsga alkalmával...

máj. 31. 18:55
 16/18 A kérdező kommentje:
Na, ezt nem sikerült leírni, akkor még egyszer: szóval elbizonytalanodunk egy-egy rosszabb jegy után, pláne egy-egy professzor viszonyulásának, esetleges megjegyzéseinek köszönhetően, még akkor is, ha kár ezen rugózni az alapozó évek, vagy a preklinikai modul során.
máj. 31. 19:08
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Klinikán számít. Nem tudom máshol hol megy, de gondolom hasonlóan, nálunk pontrendszer van, és minden rezidensképzésnél megvan, hogy mely tárgyak jegyeit nézik. Pluszpontokat is lehet kapni pl. tdk-ért, phd-ért, plusz nyelvvizsgáért, stb, valamint az interjún is pontoznak.

Abban igaza van az ismerőseidnek, hogy klinikánként változó, mit várnak el, van ahol alap a phd.

Ha még csak másod-harmadéves vagy azért bőven van időd belehúzni a tanulásba, negyedévtől kezdve már könnyebben osztogatják a jobb jegyeket, és egy cum laude-t nem egy nagy kunszt megszerezni akkor se, ha eddig nem voltak túl jó jegyeid. Kicsit gáz szerintem a rite, azért nem olyan sokan végeznek így, klinikára bekerülni vele szerintem necces.

máj. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
23%

"szóval elbizonytalanodunk egy-egy rosszabb jegy után, pláne egy-egy professzor viszonyulásának, esetleges megjegyzéseinek köszönhetően, még akkor is, ha kár ezen rugózni az alapozó évek, vagy a preklinikai modul során."


Ilyen mentalitással semmi keresnivalód se klinikán, de még az orvosi egyetemen se. Baromságok kérdezése helyett inkább az önbizalmadat fejleszd és ne azon gondolkozz, hogy mi lesz ha gyenge eredménnyel végzed el az orvosit x év múlva hanem cselekedj hogy minél jobb legyen az eredményed, ennyire egyszerű.

jún. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!