Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Merre tovább? céltalan vagyok.

Merre tovább? céltalan vagyok.

Figyelt kérdés

Lehet ,hogy még korai de mind1.


15 éves vagyok,lány.Szegeden tanulok ,9.es vagyok,általános szakon.(benne vagyok az első 5 legokosabb gyerek között)Nem tudom,hogy mi-merre-hogyan tovább ha vége a giminek.Inkább humán beállítottságú vagyok,de a reál tárgyak is 4-esek.Angolul már 7 éve tanulok,4 évet tanultam oroszul, és most kezdtem el a spanyolt.Nincs különösebb motivációm,célom a jövőre nézve.(Max az hogy külföldön szeretnék élni mert itt nem tudok elképzelni semmit se.)

Nyáron már dolgoztam a 'mezőgazdaságban ' úgyhogy tudom,hogy fizikai munkát nem akarok!

De akkor milyen munka lenne jó,kitartó és szorgalmas vagyok.

Esetleg egy jó külföldi házasság?

Kérlek adj valami tanácsot.


2010. okt. 29. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Jobbra...nem, balra.. Nem, inkább fel.. vagy le.
2010. okt. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy leírtad, de tényleg csak azt tudom mondani, hogy várj még :)

Én 11-es vagyok és engem is sokminden érdekel (most a cukrásznál tartok, 2 hete még bíró akartam lenni, de szívesen lennék orvos is...

2010. okt. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is várj még a döntéssel, ezen felül az első félév 9.ben, általában csak ismerkedés szerű, nehezebb lesz idővel a tanulás is. Én 9.ben egy kicsit el voltam szállva magamtól és miután komolyabban elkezdődött a tanulás, felkopott az állam. Most vagyok 11.es, én sem nagyon tudtam még eldönteni 9.ben mit akarok, mára sikerült matekra és közgazdaságra szűkíteni a kört. Am ezzel a nehezebb lesz a tanulás dologgal nem akarlak elkeseríteni, azért ki lehet bírni a dolgot, eddig 5.0 az átlagom (igen! öt egész), persze istentelen nagy stréber vagyok, ráadásul hét közben nem hogy szórakozni, de egy jót aludni nem tudtam, sajnos nem vagyok egy zseni típus.
2010. okt. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért azt a dolgot hogy 4-5 az átlagom el lehet felejteni mert az nem jelent sok mindent. Azon meg hogy mi akarsz lenni vagy hova akarsz tovább menni nem kell foglalkozni az legyen a cél hogy olyan tanulmányi átlagot érettségit és esetleg nyelvvizsgát tegyél hogy bárhova felvegyenek .
2010. okt. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!