Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Volt már olyan, hogy nagyon...

Volt már olyan, hogy nagyon rosszul sikerült egy félévetek?

Figyelt kérdés
Hogyan lendültetek túl rajta?

máj. 28. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom mi számít rossznak, most fejezem be a 4.félévem, 1 tárgyamból nem jött össze az aláírás, de nem is mentem alpótra, szóval azt elengedtem. Mérnöknek tanulok, nekem 2 szabályom van, 3-as átlag alá ne menjek egy félévben, ha mégis hozzam vissza az egész éves átlaggal. Illetve max 1 tárgyból bukjak, legyen az aláírás vagy vizsga. Ezeket betartom, nem érzem hogy le lennék maradva, azt se hogy ezzel nekem most egy rossz félévem lett volna. Eddig a 3ast mindig hoztam, most talán 3,5 felett is leszek. Kinek mi a rossz, nekem ez biztos hogy csak jó.

Ha jól értelmezem kérdező, neked nem sikerült valami fényesen a féléved, mi volt a gond?

máj. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Rosszul sikerült még nem, de lehetett volna. Végül a szigorlatot az első bukás után sikeresen megcsináltam.


Nem tehetem meg, hogy fizetősre átkerüljek, így mindig a követelmény átlag felett igyekszem maradni, ez azt jelenti, hogy mindenből a minimum 3-asra megyek, ha annyi, örülök, ha annál több, akkor meg mégjobban. 8. félévemet teljesítem éppen, egyik tárgyból sem fogok most sem csúszni, de elég rosszul sikerült felvenni a vizsgáimat, közbejöttek egyéb teendők is, úgyhogy kicsit megnyúlik ez a vizsgaidőszak most, mint a rétestészta.


Nagyon nehezen viselném, ha megcsúsznék valamiből, eleve nehéz a mintatantervet teljesíteni, hát még ha plusz vizsgakurzust kéne felvennem... Ha meg egy egész évet csúsznék... nagyon nehezen viselném...


Nem is tudom ilyenkor mivel lehetne támogatni azt, akivel ez történik. Nálunk aki csúszott, az mind az mind "emelt fővel fogadta" és nem törte meg, csinálja tovább, baromi erősek.

máj. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem volt olyan, minden félévben hoztam a stabil 2,3 feletti átlagot ha a pár elégtelent nem számoljuk az átlagba, de én egy zseni vagyok úgyhogy nem csoda, sikerült is elvégezni az alapképzést 6 év alatt 👌😎 Doktorira csak azért nem mentem mert elkapkodtak a cégek komoly ajánlatokkal 😎
máj. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Ha jól értelmezem kérdező, neked nem sikerült valami fényesen a féléved, mi volt a gond?"


Egyelőre még nem, de úgy érzem hogy hiába tanulok, nem fog úgy sikerülni ez a félév ahogyan terveztem. :/

máj. 28. 16:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Van ilyen, hogy nem jön össze, majd a következő jobb lesz. De ne engedd el, még csak most kezdődött a vizsgaidőszak.
máj. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

első félévben éppenhogy 1 fölött volt a kki-m, (2 nagy kreditű tárgyat buktam + többi is főként 2-3 lett) kövi félévre:

-jobb órarendet raktam össze, mind tanárok, mind időpontok szempontjából. (bejárósként jó volt hogy nem kellett 5:30kor kelnem hogy 8ra beérjek)

-időben elkezdtem tanulni

kb ennyi

máj. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4: ez a korai temetkezés, amúgy nagyban hozzájárul a "sikertelenséghez" egyébként. Nehéz, de nem szabad így hozzáállni. Egyébként pár vizsgaidőszak után meg lesz az embernek a rutinja ahhoz, hogy nem lesz...aromsággal, de nyugodtan induljon neki a vizsgáinak. Persze vannak jobb és rosszabb félévek, ezek nem mondanak "semmit" rólunk.


Próbáld meg megcsinálni, az őszi félévnek meg kipihenten fogsz nekimenni. Hozd ki ebből a helyzetből a legtöbbet, amit tehetsz.

máj. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :D
máj. 29. 00:53

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!